Röportaj

Ergüven’’ Asıl Amacımız Camiayı Tekrar Birleştirmek’’

Biga Çarşamba Postası Gazetesi olarak Bigaspor Kulübü Başkanı Okan Ergüven, Genel Kaptan İlker Kılıç ve Alt Yapı Sorumlusu Müfit Yardımcı ile yaptığımız röportajı sunuyoruz.

Kendinizi tanıtır mısınız?

Ben Okan Ergüven. Biga’da mobilya sektöründe işyerimde çalışmalarımı sürdürüyorum. Ben rahmetli Ayfer Sucuka zamanında 12 yaşında Bigaspor ile tanıştım. Kaleci olarak Bigaspor’da futbol oynadım. 1997 yılında Davut Doğan’ın başkanlığında en genç yönetici olarak görev yaptım. Daha sonraki yıllarda bir kaç kez daha yönetimlerde bulundum. Bizimkisi forma ve kulüp aşkıdır. Şu anda bize bu görev nasip oldu ve hep birlikte elimizden ne geliyorsa Bigaspor için yapacağız.

Bir yıl sonraki Olağan Genel Kurula kadar yapmak istediklerinizi paylaşır mısınız? İlk hedefleriniz nelerdir?

İlk hedefimiz camiada doğan kopukluk ve küskünlükleri ortadan kaldırmak, camiayı ve herkesi bu çatı altında toplamak.

Bigaspor BAL Liginde oynuyor. Maliyetler yüksek bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Öncelikle göreve gelir gelmez tesislerde tadilata başladınız yapmak istediklerinizi anlatır mısınız?

Bildiğiniz gibi kongrede de anlatıldı, Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan ve Biga TSO Başkanımız Şadan Doğan’ın destekleri ile tesislerimizi yıllar sonra güzel bir hale getireceğiz. Biga Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan’a, Biga TSO Başkanımız Şadan Doğan’a ve Kaptanlar Un sahibi Fatih Karan’a sonsuz teşekkür ediyorum. Camiamızı tesislerimizde toplayacağız. Bir hafta içerisinde Lokalimizi maç yayınlarını seyreder hale getireceğiz. Sporcuların kaldığı yerleri de düzenlemeye başladık.

Sportif anlamda Bigaspor her zaman şampiyonluklara oynamıştır. Şu anda transfer çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki Cuma günü takımımızı kurarak antrenmanlara başlayacağız.

Kendi iş yoğunluğunuz da var kulübe nasıl zaman ayıracaksınız     

Ben planlamamı yaptım. Her gün sabahtan kendi işlerim ile meşgul olacağım. Saat 13.00’den sonra akşama kadar kulüpte olacağım. Arayan herkes beni kulüpte bulacak. Kapımız herkese açıktır.

A Takım ve alt yapı ile ilgili bilgi verebilir misiniz?   

A Takımımıza geçen yıl ki Teknik Sorumlumuz Coşkun Öz’ü getirdik. Devamlılıktan yanayız. Alt yapıda sıkıntılarımız var. Şu anda Kadri Arslan hocamız var. Alt yapıda takımlarımız üç şampiyonluk aldı bu yıl, eksiklikleri biliyoruz. Alt yapımızıda Bigaspor’a yakışır hale getireceğiz. Diğer spor kulüpleri ile çok iyi diyaloglar kuracağız. Birbirimize destek olacağız. Oyuncu alışverişlerimiz devamlı olacak. Eylül ayında Ziraat Türkiye Kupası maçları oynanacak. Ekim ayı başında Lig başlayacak. Tüm Bigalı ve Bigasporluları kulübümüze destek olmaya davet ediyorum.

Alt yapı sorumlusu Müfit Yardımcı Bey neler söylemek istersiniz?

Öncelikle Okan Başkanın davetine teşekkür ediyorum. Ben Alt yapı sorumlusu olarak görevdeyim. Yıllardır özlenen Bigaspor Alt yapısını kurarak gençlerimizi yetiştireceğiz. Daha çalışır daha aktif hale getireceğiz. Herkesin desteğini bekliyoruz.

Genel Kaptan İlker Kılıç Bey sizin düşüncelerinizi alabilir miyiz?  

Yeni sezonda ciddi bir yapılanma içerisindeyiz. Belediye Başkanımız Bülent Erdoğan ve TSO Başkanımız Şadan Doğan’ın büyük destekleri ile tesislerimizden düzenlemelere başladık. Bigaspor’a yakışır başarıyı isteyen bir kadro kurmak için çalışmalara başladık. Geçen yıl ki hocamız Coşkun Öz ile anlaştık. Hocamızın tecrübesine güveniyoruz. Güzel bir sezon geçirmek istiyoruz. İnşallah Bigaspor’u layık olduğu yerlere taşırız.

Biga Çarşamba Postası Gazetesi olarak tüm Bigaspor Camiasına başta Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve TSO Başkanı Şadan Doğan olmak üzere Bigaspor’da elini taşın altına koyan, emek veren ve destek olan herkese teşekkür etmek gerekir diye düşünüyoruz. Bigaspor’un geleceğine ışık tutmak güzel bir duygu olsa gerek. Röportajlarımız devam edecek Biga’nın Kulübü Bigaspor’a sonsuz başarılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu