Kadir ATAYYazarlarımız

Bu Tesisler Biga’ya Yakışmıyor

Bigaspor hem şehrimizin hem de halkımızın kulübüdür.

Yıllar önce sporsever büyüklerimiz profesyonel ikinci lig kulüplerinde tesis yok iken Bigaspor Tesislerini Biga’ya kazandırdılar. Emeği geçen vefat edenlere Allah’tan rahmet, sağ olanlara uzun ömürler diliyorum. Daha sonraki süreçte ilk yapılan binaya ek binalar yapıldı, yılların şartlarına ve imkanlara göre hareket edildi. Bende hasbelkader Bigaspor camiasında uzun yıllar bulundum. Bir dönem futbol oynadım daha sonrada kulüp müdürü olarak hizmet etmeye çalıştım. İyi yada kötü hayatımın yarısından fazlası bu kulübün içinde geçti. Amatör ligde gördüm profesyonel ligde gördüm.

Bizler Bigaspor ile büyüdük ve Bigaspor bizim her zaman aşkımız oldu. İçinde ya da dışında olsak da her zaman Bigaspor’un iyi durumda olmasını istedik. Öncelikle kuruluşundan bu güne kadar emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi her zaman sunarım. Vefat edenlere Allah’tan rahmet yaşayanlara uzun ömürler dilerim. Kulüplerde sportif başarılar hep gelip geçici olmuştur. Kulüplerinde uzun ömürlü olmaları için en önemli detaylar tesis, alt yapı ve ekonomisidir. Bu üç unsuru olan kulüpler uzun ömürlü olurlar ve dengelerini iyi kurarlar. Durum böyle olunca yöneticilerde rahat ederler. Günümüze geldiğimizde Bigaspor geliri az, tesisleri bitmiş, dışarıdan transfer edeceği futbolcular ile ligde başarılı olmak isteyen bir kulüp durumunda ve yönetimde bulunan arkadaşlar maddi zorluklar ile mücadele etmek zorundalar.

Yıllarca örnek gösterilen Bigaspor Tesislerine bugünlerde misafiriniz gelse götüremeyecek durumdasınız. Bigaspor lig çıkmayı da, düşmeyi de yaşamış bir kulüp. Bu dönemde Bigaspor’un en önemli ihtiyacı tesislerin yenilenmesi, spor dallarında alt yapıların daha iyi hale getirilmesi ve halı sahasının halısının değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun içinde Biga’nın protokol üyelerinin, sporsever iş adamlarının ve odaların desteklerine ihtiyacı var. Ve bu kişilerin taşın altına elini koyması gereklidir diyorum. Yoksa halktan gelen yönetimlerin maddi ve protokol gücü olmadığı için hem kulüp hem de yönetimdeki arkadaşlar daha çok çile çekecekler. Güney Marmara’nın Yıldızı denilen Bigamıza şehrin ismini taşıyan Bigaspor Tesisleri yakışmıyor. Biga gençliği için, Biga için, Bigaspor için artık birleşme zamanıdır diyor tüm Bigaspor aşığı olanlara ve taraftarlara saygılarımı sunuyorum. Sesimin duyulması ve gerekenin yapılması en büyük dileğimdir. Bigaspor tüm Bigalıların ve ben Bigasporluyum diyenlerindir.

Kadir ATAY

Yazarın kısa öz geçmişi ...

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu