Yerel

Cumhur İttifakı Basın Açıklaması

AK Parti Biga İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz haftalarda yaşanan ve Biga Belediye Meclis Üyesi Kerim Özdemir ve geçmiş dönem AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici’nin maruz kaldığı saldırıların ardından ortak bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Biga Adliye Binası önünde yapılan basın açıklamasına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, İlçe Başkanı Nihat Borazan, Biga Belediyesi Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Bağımsız Biga Belediye Meclis Üyesi tarafından gerçekleştirilen iki ayrı saldırı sonucunda suç duyurusunda bulunuldu ve AK Parti Biga İlçe Başkanı Nihat Borazan burada yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi:

“Saygıdeğer Basın Mensuplarımız; Bugün Adliye binası önünde, Belediye Başkanımız, AK Parti İlçe Teşkilatımız aynı zamanda Cumhur İttifakı ortağımız MHP Meclis Üyelerimiz ile birlikte sizlerle beraberiz.

Konumuz 3 yıldan bu yana iftiralara ve saldırılara uğramıştık. Bu olaylar geçtiğimiz haftadan itibaren fiziki saldırılara dönüştü. Öncesinde ilk olarak sözlü bir tehdit ardından da Biga Belediye Meclis Üyemize fiziki bir saldırı olmuştur. Kendi iş yerinde oldu bu saldırı. Geçtiğimiz hafta ise son olarak geçmiş dönem İlçe Başkanlığı görevini yürüten Hasan Sepici başkanımıza ufacık çocuklarının yanında fiziki ve sözlü saldırı olmuştur.

Seçim sürecinin son haftasında Biga’mızın huzuru ve seçimin güvenliği açısından endişe duymaktayız. Aynı zamanda yaşadığımız bu saldırılar medya önünde başlayarak en sonunda da fiziki saldırıyla devam etmiştir. Bugün buradan yaşadığımız bu olayı Belediye Başkanlarımız ile Cumhur İttifakı ortağımız ile birlikte ve tüm AK Parti Biga Teşkilatı olarak kınıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu