Yerel

KOSGEB’in Hızlı Destek Programı Biga TSO’da Tanıtıldı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası ile Çanakkale KOSGEB Müdürlüğü iş birliğinde Mikro ve Küçük İşletmeler (MKİ) Hızlı Destek Programı’na yönelik bilgilendirme toplantısı 21 Ocak 2022 Cuma günü saat 11.00’de Biga TSO Konferans Salonu’nda yapıldı.

Bilgilendirme toplantısında; KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Erdoğan ve Cüneyt Oflaz, Meclis Üyesi Serdar Seçilen, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural, KOSGEB Uzmanı Sedat Akay ve çok sayıda Oda üyeleri hazır bulundu.

“Destek Programında, Kriterleri Sağlayan Firmalara 2 Yıl Ödemesiz 0 (Sıfır) Faizli Kredi İmkânı Sunuluyor”

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan; “Üretimin desteklenmesi adına devletin elini taşın altına fazlasıyla koyarak verdiği destekler var. Esas amacımız üretim ve istihdam. Bugüne kadar olan desteklerin yanında önümüzdeki süreçte de uygulanacak olan yeni desteklerin olduğunu görüyoruz. Bir taraftan biz iş dünyası olarak sorumluluk alacağız, devlet de elinden geldiği miktarda bize katkı sağlayacak. Hep birlikte çalışmak zorundayız. Önümüzdeki süreç çok önemli. Herkes bu desteklerden payına düşeni almalı. Bizlerin kurumlardan beklentimiz işlerin kolaylaştırılması ve hızlandırılması. Kanunların ve yönetmeliklerin koyduğu kuralların biraz daha yararlanıcıların lehine olması en büyük arzumuzdur. Zaman zaman bazı sıkıntıları duyuyoruz. İnanıyoruz ki gerekli kolaylıklar sağlanacaktır” dedi.

Bilgilendirme toplantısı, KOSGEB Girişimcilik Dairesi Başkanı Cemil Arda Taşkıran, Çanakkale KOSGEB Müdürü Barış Alural ve KOSGEB Uzmanı Sedat Akay tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme sunumu ve soru-cevap bölümü ile tamamlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu