Siyaset

Ceylan: “Yap-İşlet-Devret Soygun Modeline Son Verin”

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan yoksulluk sınırının 13 bin lirayı aştığını bir dönemde, asgari ücretin 4 bin 253, emekli aylığının ise 2 bin 500 lira olmasının halkı açlığa ve yoksulluğa mahkûm etmek anlamına geldiğini belirterek, “Halka insanca ve onurlu bir yaşam sunmak için 5’li Çeteye verilen Hazine garantileri iptal edilmeli, Yap-İşlet-Devret soygun modeline son verilmelidir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada asgari ücret ve emekli aylıklarının açlık ve yoksulluk sınırının altında olduğunu dikkat çekerek, halkın insanca ve onurlu bir yaşam sürebilmesi için çözümlerini dile getirdi. Özgür Ceylan, açlık sınırının 4 bin 500 lira, yoksulluk sınırının 13 bin lirayı aştığı bir dönemde, asgari ücretin 4 bin 253 lira, en düşük emekli aylığının 2 bin 500 lira olarak belirlediğini belirtirken; “Bu rakamlarla emeklilerin tamamı yoksulluk sınırının altında, milyonlarcası ise asgari ücretin ve açlık sınırının dahi altında maaş alacaktır” dedi. Halkın insanca ve onurlu bir şekilde yaşayabilmesi için çözümleri sıralayan Özgün Ceylan, “Devletin sırtından geçinen 5’li Çeteye verilen Hazine garantilerinin iptal edilmesi ve adı “Yap-İşlet-Devret” olan soygun modeline son verilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

İntibak Yasasını Çıkaralım Artık

CHP’li Özgür Ceylan işçi, memur ve Bağ-Kur emekli aylıkları arasındaki farkın giderilmesi için İntibak Yasasının çıkarılması gerektiğini belirtirken, “Söylemekten dilimizde tüy bitti, intibak yasasını çıkaralım diyoruz, oralı olmuyorsunuz; işçi, memur ve BAĞ-KUR emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği giderelim diyoruz kulak arkası ediyorsunuz” dedi. Özgür Ceylan, Saray’ın çok yakın zamanda seçime gideceğini ileri sürerken, “Ama az kaldı, sandıkla birlikte bu sorunları çözmek için geliyor gelmekte olan” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu