Lütfi ÖZGÜNAYDINYazarlarımız

Kemer’i Çok Sevdim, Gazetecilikte Fikri Takip Önemlidir…

Bigalı okurlarım inanın kitabıma ara verdim, Çarşamba Postası için yazıyorum. Artık iyice kararımızı verdik Ocak ayına kadar buradayız. Bu hafta yazlığıma baca sistemini yaptırıyorum. Yani dışarıdan bir yeni baca yapılacak. Sonrası bir kuzine alacağız. Çok da pahalanmış ama herhalde taksitle alırım diye düşünüyorum. Biga’ya inmiyorum kitaplar ve okuyucularımın gönderdiği kitaplar PTT kargo ile geliyor. Bireysel olarak dikkat edip alınan tedbirlere sağlık bakanlığımızın tedbirlerine destek olmamız gerekiyor.

Fikri Takip Meselesi

Bize gazeteciliği öğretenler 5N kuralı ile birlikte yazdıklarımızın takibinin de önemli olduğunu öğrettiler. İki hafta Kumkent yolunda asfalt üzerinde çukurların oluştuğunu yazdım, sayın Kaymakamımız’dan ilgi ve yardım istedim. Çünkü Asfalt kaplama araçları Gerlengeç köyüne kadar geldiler oradan dönüp gittiler. Bu beni üzdü. Bizde buradayız Kumkent’teyiz bizde Biga ya ve çevreye gidip geliyoruz. Değerli kaymakamımıza seslendim, yağmurla birlikte bu çukurların derinleşeceğini anlattım. Herhangi bir gelişme olmadı kimse aramadı sormadı. İkinci kez geçen hafta yine yazdım yine kimse gelmedi kimse aramadı sormadı. Gazetecilikte fikri takip dediğim olay bundan sonrası bir üst makama devletimizin bir üst makamına ulaşıp derdinizi anlatmanızdır. Bu haftada bekleyeceğim haftaya sonucunu yazarım.

Kemer Parion Kenti

Kemer’e geçtiğimiz haftalarda gittim bir kez söz etmiştim çok beğendim, deniz çok güzel hele içe doğru denizin geçmesi ve evlerin kıyılarda sıralanışı çok güzel insanın yüreğini rahatlatıyor gördükleri. Akşamüstü kayıklara binen köylüler denize keyifle açılıyorlar köprünün altından geçip gidiyorlar. Parion kentine gittim birkaç fotoğraf çektim ancak bu yıl geçti gelecek yıl Kültür bakanlığımızdan gerekli izni alarak orada birkaç gün çalışacağım yine de bugün çok sevdiğim bir Kemer fotoğrafı yayımlıyorum.

Bu fotoğraf hazırlamakta olduğum Biga Albümüne girecek.

Eylül’de Deniz Güzeldi

Eylül’de deniz güzeldi. Biga da Kumkent hep böyle olur. Eylül ayı çok güzel geçer. Deniz güzelleşir her şey bollaşır. Biga’nın karpuzunun tadı hiçbir yerde yoktur. Peynir gibi Karpuz da bizim vazgeçilmezlerimizdendir. Şimdi Kavun zamanı başladı. Biga’nın o küçük sarı kavunları. Muhteşem bir tadı var. Kumkent te bahçelerde incirler olgunlaştı. Şimdi biz köylerimizde olduğu gibi kışa hazırlanıyoruz her gün odun taşıyan araçlar geliyor. Bu kış buradayız sobalarımızı yakıp kuzine de patates kestane kızartacağız.

Kitaplarım Yerleşke’de

Üçleme romanlarım, Dönüş Zamanı ve Sevda Zamanı Biga’da Yerleşke Kitapevi’nde var. Sadece 15 liraya satılsın insanlar alıp okusunlar istedim. Zaten o kitaplardan çok az var. Öykü kitaplarımı koydum mu bilmiyorum Pazartesi Taş Yolu Öykü kitabım 5. Kez basıldı o geliyor yerleşke ye bırakacağım. Fotoğrafa meraklı insanlar için 50 liraya satılan Fotoğrafın Dili kitabımı 15 liraya alsınlar dedim çünkü Cemal Sepici kurs açmış bu yıl çok sevindim o kursiyerler alıp okusunlar istedim. Hepinize çok selam. Bana yazabilirsiniz. İyi dilekler…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu