Yerel

Atmaca, Köy Ziyaretlerine Ara Vermeden Devam Ediyor

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, İlyasalan, Selvi ve Kozçeşme köylerini ziyaret ederek muhtar ile görüşüp köyleri ile ilgili tarımsal ve hayvansal üretim yönünden istişarede bulunmuştur.

Sonrasında Atmaca,  Akyaprak köyünde muhtar ve köylüler ile görüşüp, Akyaprak sulama göletinin meşakkatli tahliye çalışmalarını yerinde inceledi. Yeniçiftlik köyünde çeltik hasadı gerçekleştiren Sadettin Umur, Vahdet Balaban ve İrfan Güven’ i tarlada ziyaret ederek bereketli hasat geçirmeleri temennisinde bulunup, Serbest Veteriner Hekim İbrahim Çetin’ i ziyaret ederek istişarelerde bulundular. Tokatkırı köyünü ziyaret ederek muhtar ve üreticiler ile görüşmüş tarımsal ve hayvansal üretimleri ile ilgili istişarede bulundular.

İşkur Müdürü Ahmet Uzuner’e iade-i ziyaret geçekleştirdi, Denizbank Biga Şubesini ziyaret ederek Şube Müdürü Onur Deniz Yıldız ve Denizbank Tarım Bankacılığı Bölge Sorumlusu Serdar İleri ile Biga’da hayvancılık kredileri ve yapılabilecek projeler ile ilgili istişarede bulundular..

Güleçköyden Ali Tuncel müdürlüğüne kendi yetiştirdiği karpuzu göndererek ikramda bulundu.

Denetim ekipleri zabıta müdürlüğü personeli ile Covid 19 denetimlerine devam etmektedir.

Hayvan Sağlığı ekipleri köylerde büyükbaş küpeleme ring turuna devam ederken diğer ekipler yol kontrolleri, celep işletme denetimi, hayvan pazarı kontrolü ve Güvemalan, Yukarıdemirci, İdriskoru ve Osmaniye köylerindeki kanatlı broiler işletmelerinin biyogüvenlik açısından denetim ve kontrollerine devam ettiler.

Zirai ekipler tohumluk çeltik ve normal çeltik sahalarında kontrolleri ile Danişment köyünde çeltik anız yakılmasına karşı bilgilendirme yaptıdır. Diğer ekip Karacaali köyünde Çanakkale İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şubesi, Şube Müdürü ve personelleri ile damlama sulama sistemiyle ilgili olarak çeltik üreticileri ile görüşüp bilgiler aldılar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu