Lütfi ÖZGÜNAYDINYazarlarımız

Değerli Bigalı Okurlarım Yazılarımı Sonlandırıyorum

İki yıldır zaman zaman Çarşamba Postası Gazetesinde ki köşemde sizler için yazdım. Yeni bir roman için, Ocak ayına kadar Kumkent’te kalmaya karar verdim. Ancak romanı bıraktım Kumtent’in yolu için 2 aydır mücadele verdim. Enerjim yola döşendi… Neden? Yirmi yıl Gurbet adlı bir mahalli gazetede yazdım. Mahalli gazetecilik benim için çok önemlidir. Çünkü Kurtuluş Savaşımızın dinamosudur mahalli gazeteler. Halkı bir araya getiren büyük savaşın kazanılmasında mahalli gazeteler büyük rol oynamıştır. Ben haftada iki gün Aydınlık Gazetesinde yazıyorum, inanın Çarşamba Postası Gazetesinde ki yazılarım daha çok heyecanlandırıyor beni. O ruh benim yüreğimde hep yaşadı, yaşıyor…  Onun için Biga’da gönüllü olarak, Sayın Kadir Atay’ın sahip olduğu Çarşamba Postası Gazetesinde yazdım. Gerlengeç ile Kumkent arasındaki yol çukurlarla dolu. İki aydır burada yaşayan genellikle dar gelirli emeklilerin yaşadığı insanlar için bu sorunu yazdım. Benimle hiç ilgisi yok, yönetim var ancak vazife addettim. Her yerde insan için toplum için elimden ne gelirse yapmışımdır. Burada da insanların yaşadığı güçlük için yol konusunu dert edindim. Bu duygu 76 yaşımda halen coşku halindedir.

Bütün yazılar köşe arşivinde var. Genellikle İlçe Kaymakamı’na seslendim. Çünkü bizim mülki amirimizdir. Biz böyle terbiye gördük. Devletimizin temsilcileri büyüklerimizdir, derttaşımızdır. O kadar yazıya, iletiye, dilekçeye hiçbir yanıt vermedi, lütfedip gelip durumu görmedi. Çarşamba Postası Gazetesi bir mahalli basın gazetesidir. Burada yazdığım için mahalli gazeteci mensubu oluyorum. Bu müesseseye, “Mahalli Basın Müessesi ” kavramına büyük saygı duyarım. Bunca yazıma bir cevap alamadığım için, bu garip insanlar böyle bir yolda seyahat etme zorunda bırakıldığı için, yazılarımı sonlandırıyorum. Bigalı okurların içten ilgisine çok teşekkür ediyorum. Bugüne dek Biga için kimsenin bilmesine gerek duymadan elimden ne gelirse yaptım. Bundan sonrada elimden geleni yapacağım. Değerli Kadir Atay’a, gazetenin yönetim kadrosuna ve Çarşamba Postası Gazetesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Hoşca kalın.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sizi niye dikkate alsın ki Biga kaymakamı? O sadece Tayyip Erdoğan tarafından verilecek bir işarete bakar koltuğumdan olmayayım diye. Ne zaman Tayyip Erdoğan’ın akp teşkilatından etkili birisine ulaşabilirseniz mesela Çanakkale milletvekili ve grup şeysi Bülent Turan gibi bir isim sizi dikkate alırsa o zaman işiniz halledilir. Onlara sadece oy verme sırasında lazımsınız. sonra onlar size birşey veremez. Boşa iş yapacaklar diye umutlanmayın. Oturun çamurun içinde, siz lazım değilsiniz onlara. atı alan üsküdarı geçtii..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu