Ali Galip AKYILDIRIMYazarlarımız

Biz Hep Birlikte Türkiye Miyiz, Değil Miyiz?

Şu an acısını yaşadığımız İzmir depreminde şunu gördük ki, siyasetin ayrıştırdığı ülkemiz insanının bir birini ötekileştirmesinin sonucu olarak bu ülkede artık insanlarımızın “Kederde sevinçte, tasada ve kıvançta bir arada olmak” ifadesi bile anlam ifade etmiyor.

Daha enkaz altından iniltiler gelirken, insanlarımız son bir umutla kurtarılmayı beklerken sosyal medya da İzmirlilere yönelik yapılan çirkin, iğrenç ve aşağılık hakaretleri kendisine insanım diyen hiç kimse kabullenemez.

Ne yazık ki, bu ülkede resmi bir din görevlisi çıkıpta sesli bir şekilde “Ey Ebu Cehil’in cehalet artıkları, ey Ebu Leheb’in cehenneme odun taşıyan zürriyetleri! Size sesleniyorum! “Depremler, içkiden dolayı, eğlenceden dolayı, dini inançtan dolayı, mezhepten dolayı meydana gelmez. Bu bir doğa olayıdır ve dünyanın her yerinde herkesin başına gelebilir. Kâbe’nin bile depremlerde yıkıldığını ve yeniden inşaa edildiğini unutmayın.” Demedi. Diyemedi.

Oysaki bunları haykırmasını ve bu İslam’a zarar veren bu cahilleri uyarmasını bekledik, bekliyoruz. Bu cahillerin karşısında susmak bu cehalete ortak olmaktır. Ey diyanet tez zamanda bunu sizden bekliyoruz.

Ey iktidar!  Televizyon kanallarında, seçim zamanlarında  “Biz hep birlikte Türkiye’yiz” derken neyi kastettiğinizi şimdi gösterme zamanınızdır.

Buyurun, onlarca kanalınızda ekran yüzleriniz “Ey Ebu Cehil’in cehalet artıkları, ey Ebu Leheb’in cehenneme odun taşıyan zürriyetleri! Size sesleniyorum! “Depremler, içkiden dolayı, eğlenceden dolayı, dini inançtan dolayı, mezhepten dolayı meydana gelmez. Bu bir doğa olayıdır ve dünyanın her yerinde herkesin başına gelebilir. Kâbe’nin bile depremlerde yıkıldığını ve yeniden inşaa edildiğini unutmayın.” Diye haykırarak İzmirlilere, laik düşünce de olanlara hakaret edenleri uyarsınlar.

 Eğer bunu yapmazsanız sizlerde bu cehalete ortaksınız ve samimi bir şekilde “Hep birlikte Türkiye” olmadığımıza inanıyorsunuzdur, halka yalan konuşuyorsunuzdur! Buyurun haykırın, bu cahilleri susturun!

Ey sorumlular! İyi dinleyin! Bu ülkede kendisinden olmayanın, kendisine benzemeyenin hakkını, hukukunu, sevincini ve kederini tanımayan bir topluma dönüşmenin geri dönülmez eşiğindeyiz.

Eğer önlem alınmazsa yarın çok geç olacak. Vebali günahı da buna müdahale etmeyenlerin boynunda olacak.

İzmir’de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Ali Galip AKYILDIRIM

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu