Yazarlarımız

Biga’da Juniorlar Vardı (4)

Juniorlar’da yetişen gençler dostluk, arkadaşlık, samimiyet, dürüstlük, saygı ve sevgi ile tanışmış ve bunu hayatları boyunca sürdürmüşlerdir. Futbol yeteneği daha sonra gelirdi.
Bigaspor önü park sahasında yapılan maçlar ve antrenmanlar unutulmaz nitelikte idi. Fizik olarak küçük olanlarda vardı, daha iyi durumda olanlarda. Antrenman öncesi sahada mıntıka temizliği yapılır taşlar toplanır. Saha zaten toprak, kış aylarında çamur deryası olurdu. O günleri unutmak mümkün değil. Bir antrenmanda sahada bol bol göl gibi sular toplanmış. Yamen arkadaşımız fizik olarak küçük olan İmadettin’e bağırıyor “İmam fazla suya derin yere girme boğulacaksın” herkeste kahkaha, hem spor hem muhabbet süper bir ortam. Otogar sahanın yanında öyle güzel futbol oynanıyor ki Biga’dan başka yerlere gidecekler zaman zaman futbol zevkinden otobüs kaçırıp daha sonraki otobüs ile gittiklerini anlatırdı. Çok güzel günler yaşadık burada çok özel günler.
Karne zamanları çok ilginç olaylar olurdu. Rahmetli Ayfer ağabey sınıfta kalanı buradan gönderirim önce dersleriniz ve karneniz güzel olacak derdi. Karne alındığında zayıf dersi olanlar o toplantıdan kaçar bir kaç gün lokale gelmezdi. Önce okul sonra futbol mantalitesi mevcuttu. Arkadaşlıklar mükemmeldi, aynı arkadaşlıklar halen devam ediyor. Benim bir arzum var, hayatta olan Juniorlar’da yer almış arkadaşları bir gün mutlaka bir araya getirmek. İnşallah başarırız ve o güzel günleri yad ederiz. Haftaya görüşmek dileğiyle herkese saygı ve sevgiler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu