Yerel

Ziyaretlere Ve Denetimlere Devam Ediyor

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Muhtarlar Derneğine ziyaret gerçekleştirdi. Muhtarlar ile görüşerek istişarelerde bulundular.

Muhtarlar Derneği ziyareti ardından Fevzi Atmaca, Kaymakam Mustafa Can önderliğinde Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Emniyet Müdürü Şafak Özkan, İlçe Sağlık Müdürü Güneş Arıkan Yamaç, Oda Başkanları İbrahim Mutur, İlhan Yavuz ve Sait Tanur Biga’da Koronavirüs tedbirlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

Daha sonra Atmaca, Biga Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Erdoğan ve Cüneyt Oflaz ile Biga tarım ve hayvancılığı üzerine istişarede bulundu. Sonrasında Dereköy ve Geredelli köylerine giderek köy muhtarları ile görüşüp köyleri ile ilgili istek ve taleplerini dinlemiştir.

Zirai personeller tohumluk çeltik, tohumluk mısır kontrolleri ile Tüfis kapsamında pazar ve market fiyatları takibi ve satışa uygunluk için arazi kontrollerine, Bakanlıkça %75 hibeli dağıtılarak ekimi yapılan fasulye arazileri kontrolleri ile yem bitkileri kontrollerine devam etmektedirler.

Hayvansal Destekleme birim kaliteli süt üretiminin teşvik edilmesi amacıyla bu yıl içerisinde pilot olarak belirlenen Biga için 44 köyde 829 üreticiden süt numunesi alımı işlemi gerçekleştirmişlerdir.

Hayvan Sağlığı ekiplerimiz köylerde büyükbaş küpeleme ring turuna devam ederken, diğer ekipler büyükbaş şap aşılamalarına devam etmektedirler.

Gıda Denetim ekipleri merkez ve köylerde denetimlerine devam etmektedirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu