Yerel

Aşağıdemirci Köyü Muhtarından Sitem

Aşağıdemirci Köyü Muhtarı Enver Sağlam bu yılın geçtiğini ancak önümüzdeki sezonda köyde yetişen fıstık çam kozalaklarının korunmasını amaçladıklarını belirterek aşağıdaki açıklamayı yaptı.

“Aşağıdemirci Köyü, birçok konuda olduğu gibi ağaçlandırma konusunda da örnek köylerden biri. Yaklaşık 25 yıl önce, hem boş alanların değerlendirilmesi, hem de köye gelir getirmesi için ekilen fıstık çamları büyüyüp gelişti, meyve vermeye başladı. Fakat meyve vermeye başlaması ile bir taraftan da köyün başına dert olmaya başladı. Fıstık çamı ağaçlarının meyvelerine dadanıldığının bilindiğini, kozalak toplama mevsiminin gelmesi ile ortaya çıkan kişiler, gerek köy merasındaki ağaçlardan gerekse şahıslara ait ağaçlardan bazen aleni bazen gizli saklı silkeleyip, kozalakları almaktalar.

Bu sene yaşanan ve ağaçların sahiplerinin haberi olmadan meyvelerin toplanması girişimi ise, köylülerin dikkati ve güvenlik  kameraları ile de tespit edilerek, tarafımızdan jandarmaya intikal ettirildi. Konu ile ilgili araştırmalar sürüyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu