Yerel

Zaman Geçiyor 13.Yıl

Biga tarihinde yerel basın adına birçok gazete kurulmuş, kapanmış… Günümüzde ise sadece gazete değil sosyal medya vs. birçok yerel basın organı yayın yapıyor. Yapılan zor bir iş, devam ettirebilmek daha zor bir iş. Ancak tarafsız olabilmek en güzel ve en takdir edilir tarafıdır.

Biga Çarşamba Postası Gazetemiz bugün 13. yılına giriyor. 12 yılı bitirmenin onurunu yaşıyoruz. Bu 12 yılda bir çok ödül aldık.  İsim nereden geliyor peki? Tabi ki Çarşamba gününün Biga’nın pazarı olmasından geliyor. Çarşamba günü Biga için önemli çünkü yıllardır pazar kuruluyor, bunu baz alarak gazetemizin ismini Biga Çarşamba Postası Gazetesi olarak tartışarak koyduk ve isim babası çok değer verdiğimiz bir dostumuzdu. Biga’nın değil Çanakkale’nin tamamı renkli ilk gazetesi olduk. İlk baskılarımızı kendisi siyah beyaz baskı yapan ve bize renkli gazete basan matbaacı ve gazeteci arkadaşımızdı. Bir süre sonra kendi baskımızı kendimiz yapmaya başladık ve halen devam ediyoruz. İlk gazetemizi 08 Ağustos 2010 günü dağıttık. Hep dik durmaya çalıştık. Bizi tanıyanlar bizim ne olduğumuzu zaten biliyorlar, her zaman doğrudan yana olduk. Hiçbir zaman taraf olmadık ve bunu da herkese gösterdik. Her zaman yapıcı olduk hiçbir zaman yıkıcı olmadık. Bizim mantığımızda gazetecilik başka bir şey, yorumculuk başka bir şey… Biz yorumcu değil gazeteciyiz.

Biga’nın desteğini hep yanımızda hissettik her zaman da hissediyoruz. Bizim kimse ile sorunumuz yok biz sadece Biga için mücadele eden herkese destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü başka Biga yok. Hiçbir zaman siyasete girmedik ve bizi arayan, davet eden herkesin haberine gittik, haberini yaptık. Maddiyat her zaman bizim için ikinci planda kaldı. Önce Biga mantığıyla hareket ettik. Herkesin olduğu gibi bizim de sevenimiz oldu sevmeyenimiz oldu. Biz herkese hoşgörü ile yaklaştık. Tarafsızlığımızı koruduk, koruyoruz. Yaptığımız haberlerde işine gelmeyen kendilerini ilah zannedenler ile mahkemelik olduk . Allah’a şükür hepsinde de haklı çıktık. 12 yıl boyunca bize gazete, sosyal medya ve her türlü platformlarımızda destek olan  herkese sevgi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Biga Çarşamba Postası Gazetesi Bigalılarındır ve öyle kalacak. Halkımızın desteğiyle daha nice 13 yıllara…

BİGA ÇARŞAMBA POSTASI GAZETESİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu