Yazarlarımız

Vedik Astroloji Ve Türkiyenin 6 Yıllık Güneş Daşa Dönemi

Vedik (Hint) astroloji, kişisel olarak kendimizle nasıl yüzleşeceğimizi ve yaşam boyunca nasıl davranacağımızı belirten, nadir ve önemli astroloji türlerinden biridir. Bu astroloji, hayat döngüsü içerisinde yeteneklerimizi, geçmişte yaşadıklarımız ve bunların günümüze olan etkilerini nasıl düzelteceğimizi, aslında gelecekle ilgili neler yapmamız gerektiğini söyleyen ve yol gösteren bir araçtır.

Bu astroloji için Ay, büyük öneme sahiptir. Hayatımızın düzene girmesi için ayın döngüleri yardımcı olur. Ruhun yolculuğuyla ve ruhun gerilemesiyle doğrudan ilgilidir. Hint Astrolojisinde Ay: bireysel mutluluğumuz, zihin barışımız ve kişisel huzurumuzla çok yakından ilişkilidir. Hint astrolojisinde yükselen burçlar da çok önemli bir yere sahiptir. Yükselen burçlar özellikle kişilikle ve ruh haliyle ilgili gelişmeleri nasıl yöneteceğimiz hakkında bilgiler vermektedir.Dolayısı ile Batı Astrolojisine göre hesaplanmış olan Güneş’ in konumuna göre “hangi burç” olduğunuzun, yazdığım yorumlarla hiçbir ilişkisi yoktur.

Veee gelelim ülkemize. 2020 Mart ayında Güneş Daşa dönemi Türkiye için başladı ve 6 yıl sürecek. Daşa ilgili dönemin yönetici gezegenini ve konularını gündeme getirir. Daşalar, hint astrolojisinin temelini oluşturur. Hayatı yöneten gezegensel dönemlerdir. Zihin, o gezegenin enerjisiyle dolar. Hayat, o gezegenin temsil ettiği konular çerçevesinde şekillenir. 

Yeni bir daşa dönemi ile yeni bir gezegenin hayat devresi başladığında bir dönem biter ve hayatımız bambaşka bir boyuta atlar. Her şey birden değişir. Uyuyan, gizli kalmış potansiyel aktive olur. Mesela Zararlı etkiler altındaki düşük bir gezegen daşasında, herşeyimizi elimizden alır götürür. Çok varlıklı ama aniden varını yoğunu kaybeden insanlar görür şaşırırız. Ya da aniden dermansız bir hastalık baş gösterir ve hayat altüst olur. İçinde bulunduğumuz zamanın kalitesi, yöneten gezegenin gücüyle yani daşa dönemiyle doğru orantılıdır. Sürecin rengi bellidir. Şanslı mı yoksa zorlayıcı mı olacak? Potansiyeli bellidir. Hayata dair getirecekleri veya götürecekleri bellidir. 

Güneş daşası; ruh enerjisinin hayata derinliğinde yakıldığı zamanı gösterir. Gerçek canlarımızı ve ruhumuzun özünü bulmamızın zamanı geldi demektir. İç gerçeği aramaya olan ihtiyacı artıran bir güvenlik krizi yaşama durumlarını getirir. İşte Türkiye Cumhuriyeti de, 6 yıl boyunca önemli bir dönüm noktasında. Güneş, komşu devletlerle ilişkilerimizi yeniden şekillendirecek, güçlendirecek. Komşularla yapılacak antlaşmalar bu dönemde önem kazanacak. Bu dönemde hiç bir şey artık eskisi gibi olmayacak.

İlaveten Satürn transiti de 2020 Ocak sonunda kendi evi Oğlak burcuna geçti, yani Türkiye’nin 8. evine. Burası vedik astrolojide krizli değişim, dönüşüm evidir. Hastalıklar, düşmanlar, kaos, mücadele, ölüm ve yeniden doğuşu simgeler.

Satürn 8. evde Türkiye’yi yeniden yapılandırma sürecine sokuyor. Bu transit 2.5 yıl sürecek. Eski işlemeyen çürümüş yapı yerini yeni oluşumlara bırakmak zorunda. Yeni ekonomi politikaları gerekiyor. 8.ev transiti oldukça sancılı bir süreçtir. Bu, mücadele ve kaos ardından gelen yeniden doğuştur. Bağımlılıklarından arınmış tam bağımsız Türkiye hepimizin hayali.  Ve yaşanacak Ay Tutulmaları ile beraberkadına şiddet olayları tırmanıyor, zira Ay Kadınları, Anneyi temsil eder.  Bu soruna parmak basarak gerekli önlemler acilen alınması gerektiğini belirten dönemler.

Satürn toplumsal kuralları kanunları sınırları temsil eder aynı zamanda. Sınır/kural/ kanun ihlalleri, Jüpiter de adaletin refahın temsilcisi yani toplumun Adalet arayışı gündemde.  Kanunlarda değişiklikler yeni yargı paketi hep tutulma düzleminde ortaya çıkan bu güçlü enerjilerin değiştirici/dönüştürücü etkisi sonucu gerçekleşen olaylar olabilir,  Etkileri de  kalıcı olacaktır.

AYFER ÖZDEMİR

Uluslararası Nlp ve Profesyonel Yaşam Koçu

Bilinçaltı ve Kişisel Gelişim Uzmanı

Vedik Astroloji Danışmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu