Yerel

Vali Ziyaretlerine Devam Ediyor

Biga ziyaretlerine devam eden Vali İlhami Aktaş, Sinekçi Jandarma Karakol Komutanlığını, Güvemalan Jandarma Yol Kontrol Noktasını ziyaret etti ve bilgi alıp sohbetler gerçekleştirdi.

Ardından Vali İlhami Aktaş, Biga ilçesi Bahçeli Köyü’nü ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu. Bigalı Mehmet Çavuş’un kabrini ziyaret eden Aktaş, Biga Belediyesi tarafından yapılan Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş Anıt Mezar ve Savaş Galerisinde incelemelerde bulundu. Biga Kaynamamı Mustafa Can’ın da bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, Bahçeli Köyü Muhtarı Cahit Ormanlı’dan köyün genel durumu, yapılan çalışmalar ile köy halkının talep ve istekleri hakkında bilgiler aldı.

Bahçeli Köyü ziyaretlerinin ardından Vali İlhami Aktaş, 1972 yılından bu yana Biga’da üretim yapan Türkiye ve Çanakkale’nin Mobilya sektöründe gururu DOĞTAŞ Mobilya Fabrikasını ziyaret etti. Biga Kaymakamı Mustafa Can’ın da bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş’a, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve DOĞTAŞ yönetim kurulu üyesi Şadan Doğan tarafından fabrika hakkında bilgi verildi.

Sonrasında Vali İlhami Aktaş, Biga’ya bağlı Kalafat köyündeki açan beyaz renkli nilüfer çiçekleri ve güzelliğiyle ilgi gören Nilüfer Gölü’nde incelemelerde bulundu.

Biga ziyaretleri kapsamında Gümüşçay beldesine giden Vali İlhami Aktaş, Gümüşçay Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gümüşçay Jandarma Karakol Komutanlığı ziyaretinin ardından Vali İlhami Aktaş, Gümüşçay Belediyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, Gümüşçay Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ardından Karabiga beldesine geçen Vali İlhami Aktaş, burada Karabiga Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Daha sonra Karabiga Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Aktaş, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ile bir süre görüşerek Karabiga Belediyesinin yürüttüğü çalışmalar ve projeler ile ilgili bilgi aldı. Ziyaretine Karabiga Su ürünleri Kooperatifi ile devam eden Vali Aktaş Su ürünleri Kooperatif Başkanı Tevfik Kandemir ile kooperatif faaliyetleri hakkında görüştü. Su ürünleri Kooperatif Başkanı Tevfik Kandemir bilgi vererek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Gümüşçay ve Karabiga beldelerinde esnaf ve vatandaşlarla da bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, esnaflara bol bereketleri kazançlar temennisinde bulunurken vatandaşların istek, talep ve sorunlarını dinledi.

Vali İlhami Aktaş’ın, bir diğer durağı ise Balıklıçeşme oldu. İlk olarak Balıklıçeşme Jandarma Komutanlığını ziyaret edip incelemelerde bulunan Vali Aktaş; Biga Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri ile bir süre görüşerek sohbet etti. Biga Organize Sanayi Bölgesi’nde Golteks Kimya firmasını ve Tekinler Süt Ürünleri Tesisiyle Zinde Süt Ürünleri Tesisini gezerek üretilen ürünler hakkında da bilgi alan Vali İlhami Aktaş, personele çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu