Yerel

Biga’da Endişe Verici Tablo

Yeni Normalleşme süreciyle birlikte gevşetilen Corona Virüs tedbirleri, vaka sayıları artmaya başladıkça geri gelmeye başladı. Çanakkale il genelinde gerek Valilik gerekse Kaymakamlıklar çeşitli tedbirleri tekrar uygulamaya soktu. Çanakkale’deki vaka sayısı nerelerde yoğunluk var bilinmezken ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması ise yoğunluk haritası ile endişe yaratıyor.

Vatandaşların salgına yönelik tedbirleri dikkate almaması, Çanakkale’ye il dışından yoğun ziyaretçi gelmesi ve diğer sebepler sonrasında Corona virüs vakalarında artış gözlemlenmeye başlandı. Çanakkale ile ilgili Türk Tabipler Birliğinin ve Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın açıklamaları endişe yaratırken; ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasının yoğunluk haritası ise endişeleri daha da arttırdı.

Dedikodu Çok Yetkililerden Açıklama Yok!

Son günlerde Biga’da vakalarda aşırı artış olduğu dedikodusu vatandaşlarda büyük panik yaratıyor. Dedikodular sadece vakalarda artış olduğu yönünde değil; Biga Devlet hastanesinin de en üst katının pandemi vakalarına ayrıldığı da bir başka dedikodu.

Çanakkale il genelinde, ilçelerde kaç vaka olduğuna, vakalarda artış varsa neden daha ciddi önlemler alınmadığına, dedikoduların aslı astarı olup olmadığına yönelik ise yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmaması dikkat çekiyor.

Biga Merkezdeki Dikkat Çekici Yoğunluk!

Resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmasa da Sağlık Bakanlığının verilerinden oluşturulan ‘Hayat Eve Sığar” uygulamasında yer alan yoğunluk haritası vakalar konusunda ipuçları veriyor. Son günlerde uygulama üzerinde ise binlerce kişinin yaşadığı Çiçeklidede Mahallesi başta olmak üzere İstiklal Caddesi, İnönü Caddesinde yaşanan yoğunluk dikkat çekiyor. Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu