Lütfi ÖZGÜNAYDINYazarlarımız

Teşekkürler Valim, Talimat Vermişsiniz Ancak Halimiz Fotoğraflarda

Böyle bir yoldan her gün eşimle Can Hastanesi’nde tedaviye gidiyoruz.

İki aydır mücadele veriyorum. 330 Hanenin yaşadığı Kumkent’in yolu için. Kumkent- Şose yol arası sanırım 5 km… Ben gazeteciyim, yazarım derdimi başka türlü anlatamam. Bütün süreç Çarşamba Postası Gazetesi’nin arşivinde var. Lütfi Özgünaydın’ın eski yazılarını okuyanlar benim mücadelemi göreceklerdir. Ben Mahalli gazetecilik alanında sayılı ödül almış bir yazarım. Bu mücadeleyi birazda Yerel Gazetecilerin önemini anlatmak için yaptım. Yerel basını Kurtuluş Savaşı’ndan başlayarak inceleyin, o yörenin ruhudur. Yerel basını küçümseyenler sonucuna katlanacaklar.

Sayın Valim Çok Teşekkürler

Çok zarif bir insan İlhami Aktaş. Benim memleketimde de görev yaptı. Çayırlı’da kaymakamlık yapmıştı. Ben o zaman tanışamadım ancak Çanakkale Valisi olunca aradım tebrik ettim. Çanakkale için önümüzdeki Çarşamba çıkacak çok özel bir yazım içinde kendilerine bilgi arz ettim. Yolumuzun durumunu da geçtiğimiz günlerde bir yazı ile de arz ettim. Biga’da derdimizi anlatamadık. Sayın Valim Özel İdare Müdürlüğü’ne sonucun kendilerine bildirilmek üzere yazı yazmış bana da dilekçemden dolayı bilgi notu göndermiş. Sayın Valim fotoğrafları dün çektim hastaneden tedaviden dönerken.

Bu Yolda Kaza Yaparsam Yetkililer Sorumlusu Kim Olacak?

Ben her gün hastaneye gitmek zorundayım. Eşimle beraber çukurların içine düşüyoruz aniden. Başıma gelecek maddi ve manevi şeylerden bu yolu yapmayanlar, aylarca bekletenler sorumludur. Bunu da burada belirtiyorum. Biz burada devletimizin önerilerine yardımcı olmak için pandemi nedeniyle yazlıklarımızda kaldık.  Şu anda burada yüz aile kalıyor. Bu yoldan nasıl gidip gelirler bilemiyorum. Bunca yıl ülkeme devletime hep hizmet ettim. Bugün de insan için yine devletimin yetkililerine bu derdi duyurmak adına kalemimi ve objektifimi kullanıyorum. Yolumuzun yeniden yapılmasını istemedik. Sadece çukurların doldurulmasını istiyoruz. Kaplanmasını istiyoruz. Birkaç saatlik bir kaplama işlemi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu