Yerel

Pandemi Toplantısı Aktaş Başkanlığında Gerçekleştirildi

Biga’da gerçekleştiren Pandemi toplantısına katılmak üzere Biga’ya gelen Vali İlhami Aktaş, Biga Kaymakamlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette Biga Kaymakamı Mustafa Can,  kaymakamlık tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili Vali İlhami Aktaş’a bilgi verdi. İnceleme ziyaretinden sonra İlhami Aktaş, Biga Kaymakamlığı toplantı salonunda pandemi toplantısına katıldı.


Toplantıya; Biga Kaymakamı Mustafa Can, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, kamu kurum temsilcileri, STK’lar ve fabrika temsilcileri katıldı.


Çanakkale genelinde yürütülen pandemi çalışmaları kapsamında alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda; İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı ve  ÇOMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Coşkun Bakar tarafından Çanakkale’nin son durumu, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

 
Tüm dünyayı etkileyen bu pandemi sürecini hep birlikte iş birliği, güç birliği, gönül birliği ve el birliği içerisinde başarılı bir şekilde yürütmek mecburiyetinde olunduğunu belirten Vali İlhami Aktaş, “Koronavirüs ile mücadelenin olmazsa olmazı olan maske kullanımı, fiziki mesafe ve hijyen noktasında toplumun tüm kesimlerindeki farkındalığı artırmalıyız. Rahatlık ve rehavetin ciddi olumsuzluklara yol açabileceği gerçeğinden hareketle hem bireysel hem de toplumsal sorumluluklar noktasında virüsle olan mücadeleyi toplumun tüm kesimlerine yaymalıyız” dedi.

 
Toplantıya katılan  üyelerin  görüş, öneri ve düşüncelerini de dinleyen Aktaş, Koronavirüs’ün alacağımız tedbirlerden güçlü olmadığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu