Siyaset

Cumhur İttifakı Biga Belediyesi İmkanları İle Yapılan Projeleri İnceledi

AK Parti Biga İlçe Başkanı Veteriner Hekim Hasan Sepici ve beraberindeki AK Parti Biga İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Cumhur İttifakı Ortağı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Salih Altınkaya Biga Belediyesi tarafından Biga Belediyesi’nin kendi imkanları dahilinde çalışmalarına başlanan Adapark, Yeniceköy Kültür Sanat Ve Bilgi Evi, Korhan Kuruçay Parkı ve bazı yol çalışmalarını yerinde incelediler. Bu ziyaretlerde Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürü Sariye Görgöz ve Şantiye Şefi Davut Aydın da eşlik ederek bilgiler verdiler.

İncelemeler dahilinde yapılan açıklama şu şekilde

“İlk olarak Hamdibey Mahallesinde Kocabaş çayına paralel durumdaki 26 bin metrekarelik kamulaştırılan alanda halı saha, tenis kortu, basketbol potası ve sahamız bulunuyor. Biga Belediyesi’nin kendi personeli ile tamamlayacağı proje Çocuk parkları, kondisyon aletleri, sosyal tesisler, yürüyüş yolları, kamelyalı dinlenme alanları ve peyzaj düzenlemesiyle proje prestij bir duruma gelecek.

Ardından Yeniceköy Kültür Sanat ve Bilgi Evi’ne geçildi. Proje yaklaşık 450 metrekare kapalı alana sahip olacak. İçerisinde kültür sanat atölyeleri, çocuklarımız için kütüphane, spor salonlarının olduğu bir tesis olarak hizmet verecek. Yine Biga Belediyesinin kendi imkanları dahilinde gerçekleştirdiği projede çalışmalar son hız sürüyor.

Sonrasında, Şehit Teğmen Korhan Kuruçay Parkı’na geçildi. 6800 metrekare alandaki Park projesi içinde basketbol sahası, çocuk oyun parkı ve sosyal tesis bulunuyor.

Son olarak da Çevre yolundan Siteler mevkiinin arka kısmına bağlantı olarak yapılan ve özellikle Biga Devlet Hastahanesine girecek Ambulanslar için çok büyük kolay sağlayacak ve çalışmalarına başlanan bağlantı yolu ziyaret edildi.”

AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici ”Biga Belediyemizin öncülüğünde çalışmalarına başlanan ve yakın tarihlerde halkımızın hizmetine açılacak olan projeleri yerlerinde inceledik. Cumhur İttifakı ortağımız Milliyetçi Haraket Partisi İlçe Başkanımız ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerim ile Adapark, Yeniceköy Kültür Sanat Ve Bilgi Evi, Korhan Kuruçay Parkı Projelerini ziyaret ettik. Buradaki amacımız halkımızın projelerimiz ve belediyemizin çalışmaları hakkında daha rahat bilgi edinmesi için inceleme yapmak ve çalışan ekiplerimize kolay gelsin dileklerimizi iletmek. Başkanımız Bülent Erdoğan önderliğinde çalışan ekiplerimize kolaylıklar diliyoruz. Çalışmalarına devam edilen diğer projelerimizi de en yakın zamanda ziyaret edip ekiplerden bilgiler alacağız. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah”dedi.

MHP İlçe Başkanı Salih Altınkaya ”Ak Parti İlçe Başkanımız ile bugün Biga Belediyemizin yapmış olduğu projeleri yerinde ziyaret ettik. Başkanımız Bülent Erdoğan önderliğinde çalışan ekiplerimize kolaylıklar diliyorum. Projeler yakın tarihte tamamlanıp halkımızın hizmetine açılacak. Vatandaşlarımızda rahatlıkla kullanabilecek. Birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Bigamız da güzel işlere imza atacağız. Yapımına başlanan projeler halkımıza hayırlı uğurlu olsun inşallah” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu