Yerel

Öztürk, “Peşini Bırakmayacağız”

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk bugün (06.01.2022) Biga Cumhuriyet Başsavcılığına Gazeteci Abdurrahman Uzun hakkında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin İlanına yönelik hakaret vari söylemleri için şuç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardında Biga Cumhuriyet Başsavcılığı önünde açıklama yapan Öztürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Halkımıza söz; bu işin peşini bırakmayacak, sürecin takipçisi olacağız!

Değerli Çanakkaleliler, kıymetli hemşehrilerimiz; bildiğiniz üzere Bigamızda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hatırasına saygısızca yapılan söylemlerden rahatsız olan bireyler olarak, Bursa Nutku’nun bizlere verdiği cesaret ve yetkiyle, bu gereksiz söylemleri dile getiren ve bunlardan kendisine siyaset çıkarmaya çalışan arkadaş hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bizler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun hatırasına yapılacak olan saygısızlıkların karşısındayız. Yasaların bize verdiği sorumlulukla, suç duyurusunda bulunduk. Bu işin peşini asla bırakmayacağız. Sürecin bundan sonrası yüce Türk adaletinde ve yüce Türk milletinde. Kimsenin bu söylemler ile kendisine siyaset alanı yaratmasına izin vermeyiz. Bunun sözünü de halkımıza vermiş olalım.

Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Gazi Mustafa Kemal Atatürk!

Bizleri yalnız bırakmayan, İyi Parti Biga İlçe Başkanlığına, Eğitim-sen Biga Şubesine, Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesine çok teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu