Yerel

Aktaş, Yeniden Aday

Biga Lokantacılar ve Köfteciler Esnaf Odası Başkanı Emin Aktaş yeniden adaylığını açıkladı. Emin Aktaş yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sayın Basın Mensupları, Kıymetli Arkadaşlarım;

Bugün burada çok değerli arkadaşlarımla birlikte yeniden adaylığımızı açıklamak için bulunuyoruz. Yıllardır yönetimimizle birlikte, birlik ve beraberlik içinde üyelerimize hizmet ettik. Bundan sonra gelişen, büyüyen Biga’mızda tecrübemizle tüm arkadaşlarımızın menfaatlerini savunmak, sorunları çözmek için gayret göstereceğiz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. “

Ücret alıp almadığı hakkında sorulan soruya; “1989 yılından beri ben burada görev yapıyorum. 89 yılından bu yıla kadar ben hiçbir kuruş maaş almadan görev yaptım. Bu yıl benim yönetim kurulu arkadaşlarım “Başkanım bu maaşı alabilirsin, niye almıyorsun?”dediler. Ben bu yıl altı ay maaş almıştım. O maaştanda kendi kayıtlı üyelerimizin çocuklarına yardımcı olmak için aldım ve harcadım. Altı ayda almadım. Bundan sonra maaş için burada değilim, sizler için buradayım.” Dedi.

Kaç yıldır bu görevde olduğu sorusuna ise, “1989 yılında 17 kişi ile Biga Lokantacılar Derneği kurduk. 1991 yılında 51 kişi ile oda olduk. 51 kişi ile bu zaman kadar oda başkanlığına devam ediyorum. 32 yıl oluyor, Allah nasip ederse bu ekibimle görev verildikçe ki inanıyorum benim güzel insanlarımın bize görev verecek. Bu yüzden son kez aday oluyorum.” Diye cevaplandırdı.

Yönetim kurulu asil üyeler, Kadir Şencan, Hayri Tulnay, İrfan Demirtaş, Bahaddin Yılmaz, Necmi Kıyak, Fahri Yıldız yedek üyeler ise Hayrettin Ergin, Erkan Aydoğdu, Mehmet Algın, Dursun Kenar, Ramazan Kurt, Ekrem Dağbaşı, Cemil Yılmaz olurken denetim kurulu asil üyeler, Kenan Tatlıdilli, Onur Bayram Atay, Ramazan Esen Yedek üyeler Samet Çömez, Yasin Kaan Yasan, Candan Ateş Doğu olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu