Yerel

Narkotik Suçlar Ve Kaçakçılıkla Mücadele Sürüyor

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce Çanakkale ve ilçelerinde Uyuşturucu Madde Satışı yapan ve Kullanan Şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda;

15.01.2021-20.01.2021 tarihleri arsında gerçekleştirilen operasyonlarda TCK 191 (Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde kabul etmek bulundurmak) suçundan 3 olayda 4 şüpheli hakkında işlem yapıldı, işlemleri akabinde 4 şahıs serbest bırakıldı.

TCK 188 (Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti) suçundan 1 olayda 2 şüpheli hakkında işlem yapıldı, 2 şahıs 21.01.2021 günü mevcutlu olarak Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirildi. Adli işlemleri ise devam etmekte.

Ayrıca yapılan çalışmalar esnasında çeşitli suçlardan aranması bulunan 2 şahıs da yakalanarak çıkarılmış olduğu adli makamlarca tutuklandı.

Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden

11,49 gr. Esrar,

6,18 gr. Bonzai,

0,50 gr. Metamfetamin,

24 adet Ecstasy hap maddesi ele geçirilerek tüm maddelere el konuldu.

Bir Operasyonda KOM’dan…

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce, 21/01/2021 günü ilçelerde Kaçakçılık Suçlarının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda; bir şahsın işyeri, ikameti ve aracında yapılan arama neticesinde;

10.360 adet doldurulmuş sigara,

1 adet elektrikli sigara doldurma makinesi,

1000 adet bandrolsüz boş makaron ele geçirildi ve mahkeme kararınca el konuldu.

Ayrıca 45 kilogram kıyılmış tütün gerekli işlemler için Ayvacık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

Şüpheli şahsa 5607 SKM suçundan adli işlem yapılmış olup savcılık talimatıyla Ayvacık İlçe Emniyet Müdürlüğünden salıverildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu