Yerel

Çanakkale İli Odaları Ve Borsaları Müşterek Toplantısı Yapıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırdığı Çanakkale İli Odaları ve Borsaları Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı 21 Ocak 2021 Perşembe günü saat 16.30’da video konferans yöntemi ile yapıldı.

Tekirdağ TSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’ın da katıldığı toplantıda Biga, Çanakkale ve Gelibolu oda ve borsa yönetim kurulu başkanları, meclis başkanları, yönetim kurulu ve meclis üyeleri, yüksek istişare kurulu üyeleri, meslek komite başkan ve üyeleri, kadın ve genç girişimciler kurulu üyeleri ile akademik danışman hazır bulundu.

Toplantıya Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökhan Uysal, Melih Gündoğdu, Birol Çetin, Ruhi Badem, Ahmet Uzun ile TOBB Çanakkale ili Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay, Borsa Meclis Üyeleri, Meslek Komitesi Üyeleri, Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katılım sağladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, salgın başladığından itibaren, Odalar, Borsalar ve Sektör Meclisleri ile birlikte çalıştıklarını vurgularken, “Oda-Borsa başkanlarım, üyelerimizin sesini duyurdu, dertlerine tercüman oldu. Allah hepinizden, emeklerinizden ve gayretlerinizden razı olsun” dedi.

Yapılan çalışmalar sayesinde, üye ve esnafımızın sorun ve taleplerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunduklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Bunların büyük bir kısmı hayata geçti, geçmeye de devam ediyor” diye konuştu.

ÜYELERİMİZİN SESİ OLMAYA GAYRET GÖSTERİYORUZ

Toplantıdaki konuşmasında Çanakkale Ticaret Borsasının pandemi sürecindeki çalışmalarını özetleyen ÇTB Başkanı Kaya Üzen, “Borsamız   üyeleriyle çok yakın bir temas içinde, onların ilettiği sorun ve önerileri kendi tespit ettiklerimizle birlikte, ilgili Bakanlıklara iletilmek üzere hızlı bir şekilde Birliğimize aktarıyoruz. Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere, kimi zaman bakanlık yetkilileriyle birlikte online ortamda sürekli iletişim halindeyiz Üyelerimizim sesi olmaya gayret gösteriyoruz. Malumunuz bu güçlü iletişim pek çok ekonomik tedbirin üretilmesine vesile oldu. Zorlu pandemi döneminde üyelerimizin sıkıntılarını en hızlı ve en aktif bir şekilde bizlerden alarak Bakanlıklara ileten ve sağlıklı çözümler sunan Değerli Birlik Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BİRLİKTE RAHMET, AYRILIKTA AZAP VARDIR.

Çanakkale olarak bu dönem çok güzel birliktelik gösterildiğini belirten Başkan Üzen bu zorlu süreçte Sayın Valimiz başta olmak üzere, Grup Başkan Vekilimiz Bülent Turan, Değerli Milletvekillerimiz  Jülide İskenderoğlu, Muharrem Erkek, Özgür Ceylan, Çanakkale iş dünyamız ile yakın ilişkiler içerisindeler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz dedi.

Çanakkale 1915 Köprüsü’nün Ülke ve Şehir Ekonomisine sağlayacağı katkılara değinen Başkan Üzen, İlimizin vizyon projelerinden olan Borsanın kurucu ortağı olduğu Çanakkale Teknopark başta olmak üzere, Ezine Gıda İhtisas Osb, Küçükbaş Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi Çalışmaları, Çanakkale/Ayvacık Tarıma Dayalı  İhtisas Seracılık (Jeotermal Kaynaklı) Organize Sanayi Bölgesi gibi projeler ile bilgiler verdi.

TOBB’un desteği ile geçtiğimiz günlerde protokolü imzalanan bölgemizin girişimcilik ekosistemine önemli düzeyde katkı sağlayacak Çanakkale Teknoparkta yer alan Çanakkale Facebook iş istasyonu projesi ile ilgili Birlik Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini iletti.

TOBB TÜRKİYE 100’DE 3 ÇANAKKALE FİRMASI

Tüm bu güçlüklere rağmen 2016-2018 yılları satış geliri artış hızı sıralamasına göre en hızlı büyüyen ilk 100 sıralamasında, TOBB Türkiye 100 listesinde Çanakkale’mizden 3 firmanın yer aldığını belirten Başkan Üzen 2 firmanın Borsa üyesi olduğunu söyledi.

Kodak Taşımacılık Tar.Ür. Ltd.Şti, Altınkılıç Gıda Ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. ve Kunt Plastik –Burak Kunt firmalarımıza Değerli grup başkan Vekilimizin teşrifleri ile ÇTSO Başkanımız ile birlikte plaketlerini takdim etmiştik. Bir kez de sizin huzurunuzda kendilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan Meclis Başkanı Abdullah Deniz ise İlimiz için çok önemli makro proje olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı yollarının tamamlanması ile Çan ilçesinin önemli bir lojistik merkezi olacağını belirterek bölge ekonomisine çok önemli katkı sağlayacağı düşünülen Çan Karma OSB’nin kuruluş çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. Bölgemizin rekabet gücünün artması ve kalıcı istihdamın sağlanması için gerçekleştirilen bu projeye Ticaret Borsası olarak çok önemsediklerini belirterek, birliğimizin de destekleri bizlere güç verecektir dedi.

Meclis Başkanı Abdullah Deniz ayrıca iklim değişikliğine ve kuraklığa dikkat çekerek Tarımda reform yapılması gerektiğini, barajlarımızın kapalı devre sulama sistemine geçirilmesi ile sulama kaynaklarımızın verimli kullanılmasının sağlanacağını ifade etti. Başkan Deniz ayrıca Hayvancılık sektörünün yaşadığı sıkıntılara da değindi.

Toplantıda Pandemi sürecinde iş dünyasının yaşadığı sorunlar istişare edildi. İlgili kurumlara iletilmek üzere talep ve öneriler değerlendirildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu