Yerel

Karabiga’ya Müjde

Tarihin, denizin ve doğanın buluştuğu Biga’nın şirin beldesi Karabiga’ya doğalgaz gelmesi konusundaki çalışmalar sonuçlandı. Karabiga doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edildi.

Konu ile ilgili müjdeyi veren Ak Parti Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yaptığı açıklamada; “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Hamdolsun! Tarihin, denizin ve doğanın buluştuğu kentlerimiz Geyikli’miz ve Karabiga’mız doğalgaz dağıtım bölgesine dahil edildi. Dün itibarıyla bu karar alındı. Bizde başlayan iş biten iştir.

Bu iki güzel sahil beldemiz gün geçtikçe büyüyen beldelerimiz. Doğalgazın gelmesi; turizmin gelişmesine önemli katkı sunacak, beldelerimizin havasını daha temiz kılacak, evlerimizin ısınmasında rahatlık sağlayacak. Özellikle kadınlarımız soba ve kömür derdinden kurtulacak.

Bu süreçte desteğini esirgemeyen Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na, ilk günden bu yana konuyu ısrarla takip edip sürecin sonuçlandırılmasında talep ve yükümlülükleri yerine getiren Geyikli Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu’na ve Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi’ye, EPDK Başkanı ve yetkililerine teşekkür ediyor; hemşehrilerimize, Geyikli’mize ve Karabiga’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu