Yerel

İyilik Sensiz Olmaz

Kızılay Biga Şubesi ve Biga Kent Konseyi Yoksullukla Mücadele Çalışma Grubu, evi yıkılmak üzere olan aileyi aylar önce ziyaret ederek tespitte bulundu.

Biga Kent Konseyi Genel Sekreteri ve Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer ile Biga Kent Konseyi Yoksullukla Mücadele Çalışma Grubu Başkanı Sema Berki’nin incelemeleri sonrası harekete geçildi.

Erdoğan Başer yaptığı açıklamada “Biga Kızılay Şubesi olarak, Kızılay Merkezi’nden konteynır talep ettik ve getirttik. Aile kendi imkanları ile suyu bağladı, yeni eşyalar ile içini düzenledi. 19 Eylül günü sabah erken saatlerde konteynere elektriği çekildi ve kış aylarında yıkılmak üzere olan evdeki ailenin güvenliği sağlandı.   

Tapulu arsası bulunan aileye yeni ev yapılması için, Sosyal yardımlaşma şartlarına uyan aileye, yeni yapılacak evin, işçilik maliyeti için destekte bulunulacak. Yakın zamanda ev başlanacak olan aileye çimento tuğla, elektrik ve diğer inşaat malzemeleri gerekli olacaktır. Ailenin kendi imkanları çok kısıtlı, desteğe ihtiyaçları var.

İyilik sensiz olmaz diyerek, bu yazıyı okuyanları ve yakınlarında yardımda bulunmak isteyen herkesi Kızılay Biga Şubemize bekliyoruz.” dedi.

İletişim 02863163724.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu