Yerel

İskenderoğlu’ndan Biga Halk Eğitim Merkezi’ne Ziyaret

İskenderoğlu Biga Halk Eğitim Merkezi’ne maske üreticilerine teşekkür ziyaretinde bulundu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan yardımcısı Jülide İskenderoğlu, Biga’da bugüne kadar 500 binin üzerinde maske üretimi yapılan Halk Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek görevlilere teşekkür etti. 

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında, bütün dünyada tıbbi malzeme sıkıntısı çekilirken, Türkiye el birliğiyle üretim desteği vererek bu sıkıntıyı kolaylıkla aştı. Üretilen maskeler, tüm dünya ülkelerine de dağıtıldı. Biga’da, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Mart ayından beri 500 binin üzerinde maske üretildi. Maske üreticilerini ziyaret eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti. 

Biga Halk Eğitim Merkezi yetkilileri, meslek dersi ve usta öğreticiler ile öğrenciler tarafından başlatılan maske üretiminin, Haziran ayında başlayan tatile kadar bu şekilde  devam ettiğini, daha sonra İŞKUR aracılığıyla açılan meslek edindirme kursu kapsamında üretimin sürdüğünü belirtti. 

Kursiyerlerle görüşen İskenderoğlu, “Yılbaşından itibaren bütün dünyada etkisini gösteren, Mart ayından sonra da ülkemizde görülmeye başlayan Covid-19 virüsü, birçok ülkeye zor anlar yaşattı. En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sistemlerinin çökmenin eşiğine geldiğini, tıbbi malzeme bulunamadığı için hem doktorların hem insanların mağduriyet yaşadıklarını üzülerek izledik. Ülkemizde ise güçlü Sağlık alt yapısı sayesinde, bu salgının ilk etkilerini diğer ülkelere nispeten daha az sıkıntıyla atlattık. Burada ülke insanımızın zor zamanlarda el ele vermesinin büyük etkisi vardı. Gördük ki; bütün dünyada tıbbi malzeme sıkıntısı yaşanırken, ülkemizde elinden gelen herkes hem maske hem siperlik üretimlerine destek verdi. Bunu bütün dünya insanlarıyla da paylaşarak adeta bir insanlık dersi vermiş olduk. Bu merkezlerimizden birisi de Biga’da. Bugüne kadar 500 binin üzerinde maske üretildi. Şu anda burada açılan Meslek Edindirme Kursu da bu açıdan önemli. Şu anda 25 kursiyerimiz, usta öğreticiler eşliğinde hem üretim yapıyor hem de cep harçlığı kazanıyor. Kursumuza malzemeler Biga Kaymakamlığı, Biga Müftülüğü gibi kurumlarımızın yanı sıra CENAL, DOĞTAŞ, İÇDAŞ gibi şirketler tarafından temin ediliyor. Maske üretiminin yanı sıra devlet hastanesine bone, sedye örtüsü, cerrahi önlük, personel önlüğü gibi malzemeler de burada üretiliyor. Özverili çalışmalarından dolayı hem merkez yetkililerimizi ve usta öğreticilerimizi kutluyorum. Destek olan kurum ve şirketlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu