Siyaset

İskenderoğlu “Miraç Gecemiz Mübarek Olsun”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, “Miraç Kandili” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu mesajında; “Manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi muhasebe etmemize imkan sağlayan bu mübarek gecenin kıymetini anlayarak geçirmek son derece önemlidir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç Gecesi, inanç ve kültür dünyamızın kutsalı ve vazgeçilmezidir. Bu bilinçle gönlümüzü aydınlatan, manevi değerlerimize güç kazandıran, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, komşuluk ve akrabalık hukukumuzu artıran bu özel geceyi doğru değerlendirmeliyiz. Bütün dünyanın salgın hastalık, savaş ve terörizm gibi birçok sorunla mücadele ettiği bu zorlu zamanlarda bizi biz yapan manevi değerlerimizi ve bu değerlerin gerekliliklerini yeniden anlamaya çalışmalıyız.

Bu duygularla başta Çanakkaleli hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve İslam aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, Yüce Allah’tan yaşadığımız bu zorlu sürecin bir an önce son bulması ve bütün insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını diliyorum.” dedi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu