Yerel

İdriskoru Köyünde Hayvanlar Telef Oldu

Biga’ya bağlı İdriskoru Köyünde dün gece yaşanan olayda birçok hayvan telef oldu.

İdriskoru Köyü yakınlarında bulunan, uzun süredir çözüm alınmayan başıboş köpekler bahçesine saldırdıkları yetiştiricinin 60 tan fazla tavuk, iki kuzusunu telef ettiler, zarar verdikleri koyunların tedavisi veteriner hekimlerce sürdürülüyor.

İdriskoru Köyünden hayvan yetiştiriciliği yapan Halil Özcan’ın bahçesinde sabah 05:30 da meydana gelen olayda başıboş köpeklerin saldırdığı koyunlar ve tavuklar telef oldu. Uzun zamandadır sahipsiz, başıboş köpeklerden muzdarip olan köylüler, bu sabah yaşanan olay ile konunun ne kadar önemli olduğunu gösteren üzücü olay ile tekrar gündeme gelmiş oldu.

Hayvanlarının ölümlerinin boğazlarından boğularak gerçekleştiğini ve sorunu çözemediklerini, artık nöbet tutacaklarını belirten köylüler en kısa sürede yetkililerden yardım bekliyorlar.

Hayvanları telef olan yetiştirici Halil Özcan “Köyümüz çevresinde atılan, başıboş olarak gezen 50 den fazla köpek var. Sabah 05:30 koyunlarımın ve tavuklarımın bulunduğu bahçeme giren başıboş köpekler hayvanlarıma saldırdı. 60 tan fazla tavuk, 2 kuzu telef olurken, bir gebe koyun yaşam mücadelesi veriyor. Diğer koyunlar, kuzularım çok korkmuş ve ürkmüşler. Kuzular o kadar korkmuşlar ki, ayağa bile kalkamıyorlar. Veteriner hekimden koyunlar için yardım istedim. Geçtiğimiz günlerde yaşanan talihsiz olaydan sonra her şey unutuldu. Yetiştiriciler kendi kaderlerine bırakıldılar ve hiçbir önlem alınmadı.” dedi.

Köylüler yaşanan bu olaydan sonra kalıcı bir çözüm alınmasını umut ediyorlar. Eğer kalıcı bir önlem alınmaz ise başıboş ve aç köpekler bir insana zarar verebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu