Yerel

“Her Köye Gidiyoruz, Çiftçimizin Derdini Soruyoruz”

Biga Ziraat Odası’nın ziraat mühendisleri, Yönetim Kurulu’nun belirlediği program çerçevesinde köy ziyaretlerine devam ediyor.

Kurumun Ziraat Mühendisleri Ahmet Şen ve Ali Şaşmaz 22 Eylül Salı günü Yeniçiftlik ve Hacıhüseyin Yaylası köylerinde çeltik ve biber tarlalarını ziyaret ederek tarla sahibi üreticilerle görüştü. Hasat öncesi istek, dilek ve şikayetleri dinleyen ziraat mühendisleri 24 Eylül Perşembe günü ise Çavuşköy ve Gümüşçay köylerinde çeltik tarlalarını ziyaret ettiler. Hasat sonrası istek, dilek ve şikayetleri dinleyen Kurum ziraat mühendisleri; Ali Şaşmaz, Hüseyin Mutlu ve Arif Ödül tarla sahibi üreticilerle kahve sohbeti gerçekleştirdi. Kahve sohbeti esnasında ekip çeltik maliyet analizlerine devam ettiler.

Ziraat mühendisi ekibi son olarak 28 Eylül Pazartesi günü Çeşmealtı Köyü’nde Halil Bağcıoğlu’nun çeltik tarlasını ziyaret ederek sap parçalama ve dağıtma aparatı ile çeltik biçimi sonrası genel durumu inceledi. Raporlama için hazırlık çalışmaları yaptı.

Biga Ziraat Odası Başkanlığı ise yaptığı açıklamada “Personelimiz önümüzdeki günlerde çiftçilerimizin ziyaretine devam edecek.” Dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu