Yerel

Gece Gündüz Demeden Sahada Çalışmalar Devam Ediyor

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca Abdiağa, Kaşıkçıoba, Bozlar Köyü’ne giderek muhtarlar ve ” genç çiftçiler” ile görüştü. Sonrasında Kalafat köyünde bulunan nilüfer gölüne ziyaret etti. Biga Amatör ve Sportif Balıkçılık Derneği Başkanı Cengiz Güler ile muhasip üye Yaşar Bilgiç İlçe Müdürüne hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Atmaca, Kemer Köyün’de 1 Eylül’de açılacak olan balıkçılık sezonu öncesinde ticari balıkçı gemilerine takılmak üzere ( BAGİS) balıkçı gemileri izleme sistemi cihazı montajına refakat edilmiş, sezona yetişmesi için çalışma yapılmıştır. Yeniçiftlik köyünde üreticilerin isteği üzerine Dijital Tarım Pazarı (Ditap) kayıtları yapılmaktadır.

Fevzi Atmaca, Kaymakam Mustafa Can, Ziraat Mühendisi Mustafa Yıldırım, Biga Sulama Birliği Başkanı Cafer Ulucan, Birlik Müdürü Halil Onaran, Yeniçiftlik Köy Muhtarı Nejdet Irak ve Yeniçiftlik Kooperatif Başkanı Saim Bakar ile birlikte Yeniçiftlik köyünde arazilerde incelemelerde bulunmuşlardır.Atmaca bölgede sanayi devi İÇDAŞ A.Ş.’ ne ait özel tarımsal araştırma merkezi, tohum bankası, besi çiftliği, çipura ve levrek üretim tesisini ziyaret ederek bilgiler aldı..

Son olarak Aşağıdemirci Köyünü ziyaret ederek üreticiler ile görüşüp, deneme ve demonstrasyonlara ilgili, çeşitli tohumlar kullanarak üretim yapan Fuat Bilici’nin silajlık mısır hasadı ile ilgili bilgiler aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu