Yerel

Erkek’ten CHP İlçe Teşkilatına Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi  Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek CHP Biga İlçe Binasında Biga Teşkilatı ile bir araya geldi.

Ziyarete CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,İl Başkanı Metin Ümit Ural,CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan,CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk,İl Genel Meclis Üyesi Levent İrez,Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas,Belediye Meclis Üyeleri ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Osman Öztürk yaptı. Öztürk, “Bugünki ziyaretleri için Sayın Milletvekillerime teşekkür ediyorum.Geçtiğimiz haftalarda bir kurultay süreci geçirdik.Bu kurultayın ardından Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilen Sayın Muharem Erkek’e ve Yüksek Disiplin Kuruluna seçilen Sayın Serdar Soydan’a görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, “Referandum sürecinden başlayan büyük bir demokrasi mücadelesine partimiz önderlik ediyor. Bugün Türkiye’nin verdiği mücadele demokrasi mücadelesidir. Ülkemiz demokrasiyi değil Monokrasiyi yaşıyor. Egemenlik şahsileşti bir hanedan devletine döndü ve 18 yıldır tek başına bir iktidarlık yapıyor olmasına rağmen 18 yıldır Türkiye’nin hangi sorununu çözdü? Eğitim, ekonomi, işsizlik, yargı,adalet hangi sorununu çözdü? Birisi de çıkıp Türkiye’de şu alanda yapısal reformlar yapıldı diyemiyor. Sorunlarımız daha da ağırlaştı. Asıl sorunumuz yaşadığımız sistemiz bizati kendisi çünkü tek adam rejimin sorunları çözemez. 

24 Haziran genel seçimlerinden önce Sayın Erdoğan ‘’Siz bu kardeşinize yetkiyi verin ondan sonra görün bakın dolar ile faiz nasıl mücadele edilir, ekonomi nasıl şahlanır’’ diyordu. Bugün Türkiye’de şahlanan şeyler var mesela işsizlik, yoksulluk, adaletsizlikler şahlanıyor. Biz bu tabloyu değiştireceğiz biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sorunları çok iyi bilip çözümlerini de ortaya koyuyoruz. 

Bugün ülkemiz yurt dışındaki bir avuç tefeciye Londra’daki faiz lobilerine her gün yaklaşık 50 milyon dolar faiz ödüyoruz . Sabah uyanıp elektrik düğmesine bastığımızda, musluğu çevirdiğimizde 4-5 çeşit vergi işliyor. 

Biz bu tabloyu değiştireceğiz, başarmak için inanmak gerekir. Türkiye’ de demokrasiye, hukukun üstünlüğüne milyonlar inanıyor. İlk genel seçimde saray düzeni, tek adam rejimine milletimizin takdiri ile dur diyeceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu