Yerel

En Etkin 50 İş İnsanı Arasında 2 Çanakkaleli…

Türkiye’nin ekonomi dünyasının nabzını tutan yayın organlarından olan Ekenomist Dergisi bu hafta yayınladığı sayısında Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı araştırmasını yayınladı. Listede Çanakkaleli iki duayen iş insanı da yer aldı.

Haftalık olarak yayınlanan ve Türk İş ve ekonomi dünyasının nabzını tutan Ekonomist dergisinin bu haftaki sayısı bayilerde yerini aldı. Ekonomist Dergisi bu haftaki sayısında ise 2019 yılı Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı araştırmasının sonuçlarını yayınladı.

En Etkin 50 İş İnsanı listesinde tepesinde ise Çanakkale’de yaptığı RES Yatırımı ile gündeme gelen Sanko Holding yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Konukoğlu, 14 bin çalışanı ve 9 Milyar 300 milyon cirosu ile geçen yıl olduğu gibi bu yılda birinci sırada yer aldı. 2018’de de ikinci sırada olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu başkanı Fuat Tosyalı bu 10 bin çalışanı ve 22 Milyar 680 milyon TL cirosu ile ikinci sırada yer aldı. Listenin üç numarasında ise geçen yıl 5.sırada olan Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu başkanı İbrahim Erdemoğlu 10 bin 65 çalışanı ve 6 Milyar 237 milyon TL cirosuyla yer aldı.

Çanakkaleli İşadamları Listede

Geçtiğimiz yılda ‘Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı’ listesinde yer alan DOĞTAŞ Kelebek Mobilya Yönetim kurulu Başkanı Davut Doğan bu yıl listede yer aldı. Geçtiğimiz yıl 15.sırada olan Davut Doğan bu yıl 2 bin 100 çalışan ve 1 Milyar 100 Milyon TL ile listede 16.sırada yer aldı.

Dardanel AŞ. Yönetim Kurulu başkanı Niyazi Önen ise bu yıl listede 8 basamak yükseldi. Bin 200 çalışan ve 920 milyon cirosuyla Niyazi Önen 2018 yılında 45.sırada iken 2019 yılında listede 33’ncü sıraya kadar yükseliş gösterdi.

Kaynak : Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu