Yerel

Vali Aktaş, Çanakkale Ticaret Borsası’nı Ziyaret Etti

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş Çanakkale Ticaret Borsası’nı ziyaret ederek sektör üyeleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen, Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Üyeleri Vayit Tüzgen, Sinan Yücel, Ergin Kara, Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü İbrahim Büyükgaga, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Atak, TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Orçun Oktay, GGK İcra Komitesi Üyeleri Hakan Kodak, Berkan Küçükoğlu, Mücahit Esin, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Birce Bilici Şimşek, KGK İcra Komitesi Başkan Yardımcısı Emel Torun, Borsa Üyelerinden Ozan Yurt, Melike As, Mehmet Betil, Ezgi Olgun ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen gerçekleştirdiği açılış konuşmasında öncelikle ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, ilimize yeni atanan Vali İlhami Aktaşa’a hayırlı olsun temennisinde bulundu.

Başkan Üzen “Çanakkale’miz bir marka kent bu kentin marka değerini arttırmaya yönelik üyelerimizin önünde itici güç olarak çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Çanakkale Tarım sektörü, Çanakkale Ticaret Borsası proje ve faaliyetleri ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştiren Başkan Üzen, Çanakkale’mize swot analizi çalışması yapıldığında güçlü yönler ve fırsatlarımızın tehdit ve zayıf yönlerimizden çok daha üst seviyede olduğu ortadadır. Bizlerde üyelerimiz adına Çanakkale’mize daha da değer katmak için sizlerle her zaman istişare içerisinde bulunmaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

Vali İlhami Aktaş’a hayırlı olsun dileğinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Deniz, hayvancılık sektöründe Çanakkale’nin ön planda bir il olduğunu belirterek, sektör ile ilgili olarak üyelerin yaşadığı problemlerle ilgili bilgi aktarımında bulundu.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş öncelikle Ticaret Borsasında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti belirtti. Çanakkale’nin tarımsal üretimde büyük potansiyeli olan bir il olduğunu vurgulayan Vali İlhami Aktaş İlimizde Ezine peynirimiz, zeytinimiz, zeytinyağımız, Kalkım çileğimiz, Yenice kapya biberimiz, elmamız, şeftalimiz çok önemli değerler. Bunların ekonomiye katkısında siz işadamlarımızın, çiftçilerimizin, kadın ve genç girişimcilerimizin büyük çaba ve gayretleri var. Türkiye’nin de güçlü olmasının yolu bu üretimlerden geçiyor. Bizim hem sanayide hem tarımda çevrenin koruma kullanma dengesini de gözeterek bu çarkları döndürmemiz, üretimimizi yapmamız gerekiyor. Üretimin olduğu yerde kazancın getireceği güç ile beraber dünyada da söz sahibi olmak mümkün.

Böyle bereketli toprakların olduğu yerde görev yapmaktan, seçkin topluluklarla beraber gerek Ticaret Borsası gerek Ticaret Odası olmak üzere işadamlarımızı, tüccarlarımızı, çiftçimizi, bir araya getiren sivil toplum örgütleriyle her zaman için devlet olarak bizde her türlü işbirliğine şahsım ve bana verilen yetki ve görevler çerçevesinde hazırız.

Çanakkale’mizde gördüğüm teveccüh, hoşgörü, misafirperverliğinde altında kalmamak için kendi adıma ve tüm kurumlarım olarak yirmi dört saat bütün vatandaşlarımızın emrinde olacağız. Görev yaptığımız müddet içerisinde tüm yetkimizi, takdir hakkımızı işlerin olabilirliği yönünde bir ileriye götürme gayreti içerisinde olacağız. Kapımız, gönlümüz, tüm üreticilerimize, esnafımıza, sanayicimize de sonuna kadar açık. Projelerinizde içerisinde yer almaktan, onların ilerlemesini görmekten, açılışlarını yapmaktan büyük onur duyacağımı belirtmek isterim.

Vali İlhami Aktaş konuşmasının sonunda güzel evsahipliğiniz için Çanakkale Ticaret Borsasına teşekkür ederek, bol kazançlı, huzurlu, koronasız sağlıklı günler diledi.

Konuşmalarının ardından Borsa Meclis üyeleri, Genç ve Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri söz alarak sektörleri ile ilgili bilgiler verdiler. Sektörlerinde yaşadıkları sorunları Vali İlhami Aktaş’a ilettiler.   Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve Meclis Başkanı Abdullah Deniz tarafından ziyaretin anısına Vali Aktaş’a TOBB özel yayını olan Yunus’un Gül Bahçesinden kitapları ve Çanakkale Seramik takdimi gerçekleştirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu