Yerel

Doğan Önemli Haberler Verdi

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı Meclis Toplantısı 29 Eylül Salı günü saat 18.00 da TSO toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda Biga TSO Başkanı Şadan Doğan önemli haberler verdi.

Doğan konuşmasında “ Öncelikle üniversitelerin açılmaması esnafı olumsuz etkiledi. Ağaköy’de yurtların ve minibüsçülerin işleri zayıfladı. Bu yıl çeltik fiyatları iyi ve beklenenin üzerinde, edindiğimiz bilgilere göre hem verim hem de fiyatlar iyi. 15 Ekim’de kısa çalışma ödemeleri yatacak, çocuk yardımları dağıtılıyor. İnternet üzerinden dijital tarım pazarı diye bir şey açıldı, mutlaka incelenmeli. Pandemi döneminde alınan kredi ödemeleri Ekim ayında başlayacak. Faizler artıyor, herkesin dikkatli olması gerekiyor.

Gümüşçay’a bağlı Savaştepe Köyü’nde 3. Sanayi Sitesi’nin startı verildi ve 150 üyeli kooperatif çalışmalarını sürdürüyor. 9-11 Ekim tarihlerinde Biga Fuarımızı düzenliyoruz. Katılımlar ve müracaatlar devam ediyor. Odamızın başlattığı Galericiler Sitesi çalışmaları son aşamaya geldi. Biga Terminali yanında inşa edilecek ve 68 büro ve 608 araç sergilenebilecek. Galerici arkadaşlarımız projeleri beğendiler. Galerici esnafımız çarşıdan taşınacak.

Biga’da bu dönemde hareketlilik sürüyor. OSB, Zahireciler Sitesi, Galericiler Sitesi, 3. Sanayi Sitesi çalışmaları devam ediyor. Biga her gün gelişiyor keşke pandemi olayı yaşanmasaydı. Biga’da ayrıca üzerinde durduğumuz bir konuda demiryolu ve limanlar. Günümüzde önemli bir yer tutuyor. Konuşmamı sonlandırırken katılımınız için teşekkür ediyorum. Lütfen maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım.” Sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu