Yerel

Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Çanakkale Ticaret İl Müdürlüğü tarafından ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen “Kooperatifçilik” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

“Kooperatifçilik” konulu Resim Yarışmasında Hamdibey Ortaokulu öğrencisi Umut Aydın İl birincisi, Biga İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Turgut İl İkincisi ve Yeniceköy Ortaokulu öğrencisi Aleyna Şevik İl üçüncüsü oldu.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Mutur  konuşmasında; ‘’Türkiye çapında yapılan bir organizasyondur resim yarışması. Bu bizim için Biga için çok gurur verici bir olay aslında şöyle ki ilk ve orta dereceli öğrencilerde ilk üçün aynı olduğu bölgeye gelmesi Biga için çok memnun edici olaydır. Çok gurur duyduğumu belirtmek istiyorum. Tabi sonuçta bizler sivil toplum kuruluşları Bakanlığımızla iç içe ortak çalışmalar yapmak durumundayız. Bunu ilçemizde biz bu güne kadar başarılı bir şekilde yürüttük. İl Müdürümüz de yeni geldi tanışmakta bugüne nasipmiş. Bizler küçük esnaf ve sanatkarlar olarak tabiki böyle gücümüz yettiğince hep destek vermeye çalışıyoruz. İlçemizde müdürlüklerimizle devamlı paylaşıyoruz. Katılanlara teşekkür ediyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum, Biga’mıza da hayırlı uğurlu olsun.

Sözlerine devam eden Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, ‘’ Gelmeden yaptığım bir araştırma da Biga’nın genelinde öğrencilerin genelinin başarılı olduğunu gördüm. İnşallah bu gençlerimizi daha iyi yerler de daha aydınlık geleceklere ulaşabileceklerini temenni ediyorum. Bununla ilgili elimizden gelen her türlü yardımın sonuna kadar arkasında ve desteğindeyiz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Resim yarışmasında dereceye girmiş kardeşlerimize ve ailelerini tebrik ediyorum. Gerek hal hatır sormak gerek iş görüşmek için müdürlüğümüzün kapıları her zaman size sonuna kadar açıktır’’dedi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen programda dereceye giren öğrencilere ödülleri Çanakkale Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Mutur ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tarafından takdim edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu