Yerel

Ceylan “ En Büyük Bayramımız Kutlu Olsun”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için paylaştığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan ederek, Ulusun kaderini değiştiren Kurtuluş Savaşı’nı taçlandırmışlar ve Demokrasiyi bu kadim topraklara hâkim kılmışlardır.

Cumhuriyet; korumamız, ödün vermeden yaşatmamız ve sonsuza kadar sürecek olan en değerli varlığımız ve 29 Ekim, Büyük Atatürk’ün de dediği gibi:

“En Büyük Bayramımızdır. Kutlu Olsun!” 

Ülkemizin uygar Dünyada hak ettiği yeri almasını sağlayan Cumhuriyet’e, yüz yıla damga vuran kurucu lider Atatürk’e, bağımsız bir yurda ve ülkesini gönülden seven kuşaklara sahip olmanın kıvancını yaşayan Ulusumuz, son yıllarda çeşitli asılsız gerekçelerle bu kutlu günün coşkusundan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır. Ulusumuzun bu onurlu ve kutlu günde yaşadığı içten coşkuyu ve heyecanı gören emperyalizm uzantısı bazı kesimler, dün olduğu gibi bugün de zaman zaman bu niyetlerini ortaya koymaktadırlar. Bu çevreler Laik, Demokratik, Anayasal Hukuk Devleti olan Cumhuriyetimizi; ılımlı İslâm Cumhuriyetine döndürme niyetlerini açıkça ortaya koymakla yetinmeyip, ülkenin kurucu değerlerine bağlı kişi ve kurumlarına da saldırmaktadırlar. 

Tüm bu ihanete rağmen Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği aydınlık yola inanan ve bu uğurda hiçbir taviz vermeyen Ulusumuz, ümmetçilik yerine ulusçuluğu, sarayın kulları yerine Cumhuriyetin eşit yurttaşlığını, bağnazlık yerine çağdaşlığı savunmaktan ve Cumhuriyet’i korumaktan hiç vazgeçmemiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi tüm zorluklara, engellere ve saray rejiminin dayatmalarına karşı, ulusun kaderini tek adamın heves ve ihtiraslarına bırakmayacak, 98 yıldır olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu değerleri ekseninde, demokrasiyi savunmaya kararlılıkla devam edecektir. Yüce Atatürk’ün, “Çağdaş Yurttaş, Çağdaş Toplum, Çağdaş Devlet” ülküsünden asla vaz geçmeyeceğiz. 

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 98. Yıl Dönümünü kutluyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu