Yerel

Altınkaya’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci yıldönümünü gururla kutluyor, İlk Cumhurbaşkanımız Gazi M.Kemal Atatürk’ü kahraman şehitlerimizi gazilerimizi, cephelere kahramanca nam salan ceddimizi rahmetle, hürmetle, minnetle yad ediyorum.

Türkiye Cumhuriyeti, binlerce yıllık Türk tarihinin ana güzergâhından kategorik bir kopuş, kesif bir ayrılış, keskin bir sapış olarak görülemeyecek asla gösterilemeyecektir. Aksi teşebbüs ve tevessüller tarihsizliktir, tahammülsüzlüktür, köksüzlüğün tezahürüdür.

İşte beklenen o zaman 98 yıl önce gelmiş, 28 Ekim 1923’te Çankaya Köşkü’nde milletvekilleri ve yakın arkadaşlarının bulunduğu yemek masasında; “Efendiler! Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” diyerek kurtuluşun eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ ni müjdelemiştir.

29 Ekim günü de TBMM’de Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyet, Türk milletinin bağımsızlık onurudur.Bir başka ifadeyle Cumhuriyet, demokrasinin en gelişmiş halidir.Hüküm milletindir, hükümet millettir.

Türkiye Cumhuriyeti, nice fedakârlıkların, nice mücadelelerin, nice kahramanlıkların mecmuudur.

Aziz Atatürk demişti ki;
“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Türk milleti emniyet ve saadetinin kefili olan prensiplerle medeniyet yolunda, tereddütsüz yürümeğe devam edecektir.”

Sancak inmeyecek, bayrak düşmeyecek, ezan susmayacak, Türkiye Cumhuriyeti yıkılmayacaktır.Bizim verecek toprağımız yoktur, çizilecek sınırımız yoktur, vazgeçecek insanımız yoktur, bölünecek milletimiz yoktur, sokakların izbeliğine bırakılacak devletimiz yoktur.

Denemek isteyen varsa buyursun denesin, hainler nerede olurlarsa olsunlar, millet sevdalıları sonuna kadar buradadır, vatanın burcunda Ulubatlı Hasan olmaya yeminlidir.

Cumhuriyet sonsuza kadar korunup kollanacak, milletimizin canberaberi olacaktır.
Saygılarımla…”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu