Siyaset

Ceylan “Cengiz Halkı Tehdit Etme!”

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Cengiz Holding’in Çanakkale Halilağa Bakır Madeni Projesi kapsamında bölge halkına, arazilerine fiyat teklifi ve pazarlık için noter kanalıyla gönderdiği toplantı davetinde kullanılan ifadeleri ağır bir dille eleştirerek, “Halkı ‘Pazarlığa gelin yoksa kamulaştırma yaptırırız’ demek nedir? Bu kutsal çatının altından beşli çeteyi ve yerli işbirlikçilerini uyarıyorum. Halkı tehdit etmeyin.” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklama ile konuyu gündeme getiren Özgür Ceylan, köylüye noter kanalıyla gönderilen toplantı tebligatında şirket tarafından “Aba altından sopa gösterildiğini” söyledi. Özgür Ceylan, Cengiz Holding’in köylüye 28 Mayısta Halilağa Köyü’nde araziler için pazarlık yapacaklarını bildirdiğini kaydederek, tebligatta “Bizimle anlaşmazsanız kamulaştırma talep edeceğiz” denilerek köylünün tehdit edildiğini ileri sürdü.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, yaptığı açıklamada Çanakkale halkının yaşam alanlarını sermayeye teslim etmeyeceklerini belirtirken, “Haklı olduğumuz bu mücadelede Anayasal Haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. Cengiz Holdingin Halilağa Bakır Madeni Projesi’yle 580 hektarlık alanda yaklaşık 350 bin ağacı keseceği öngörülüyor. Alamos Balaban’da doğayı katletti. Cengizin yapacağı katliama izin verilemez” diye konuştu. Milletin efendisi olan köylümüz Beşli Çeteden ve cesaret aldıkları odaklardan korkmamasını isteyen Özgür Ceylan, “Onların parası ve yerli iş birlikçileri varsa halkın da cesareti ve yanlarında Cumhuriyet Halk Partisi vardır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu