KaymakamlıkYerel

Biga’nın Turizmi Görüşüldü

Ekoturizm Toplantısı Biga Kaymakamlık Toplantı Salonunda Biga Kaymakamı Mustafa Can başkanlığında gerçekleşti.

Toplantıya Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Çanakkale Orman Bölge Müdür Enver Demirci, Çanakkale Orman Odun Dışı Ürün ve Hizmetler Şube Müdürü Mustafa Demirbaş, İlçe Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç STK başkanları, ilgili köy muhtarları katıldı.

Toplantı gündeminde ekoturizm, doğal ve kültürel kaynakların korunması, kırsal yerel kalkınmanın ve katılımcı kalkınma modelinin önemli bir uygulama aracı olarak geliştirilmesi, Nilüfer Gölünün ekoturizme kazandırılması, Abdiağa Köyündeki mesire alanında yürüyüş yolunun planlanması, Karabiga Söğütlü yalı ve Işıkeli Köyünde yapılacak olan projelerin konuları görüşüldü.

Biga Kaymakamlığı “İlçemize katkıda bulunacak bu projelerde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Sözleri ile katkıda bulunacak herkese teşekkür etti.

Daha sonra Biga Kaymakamı Mustafa Can karantinaya alınan Karabiga Beldesi ve Balıklıçeşme köyündeki görev yapan Jandarma kolluk kuvvetlerini, Karabiga Belediye Başkanı’nı ve Balıklıçeşme Köyü Muhtarı’nı ziyaret ederek karantinada bulunan yerlerin durumu hakkında bilgi aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu