Yerel

Bigalı Arıcılar Kovanlarını 7/24 İzliyor

Teknoloji geliştikçe kullanım alanları da değişiyor ve gelişiyor. Bigalı bal üreticileri de son günlerde teknolojiyi kullanarak bal kovanlarını 7 gün 24 saat izliyorlar ve güvende kalıyorlar.

Biga Bal Üreticiler Birliği’nin “Bigam Bal” ismiyle markalaştırdığı bal üreticilerinden Yukarıdemirci köyünden Nazmi Tunçman’da kovanlarını 7/24 izleyenlerden. Kovanlarının yanlarında bulunamadığı zamanlarda kurdurduğu kamera sistemimi ile cep telefonundan arılarını 7 gün 24 saat izleyebiliyor. Hırsızlık olaylarının zaman zaman görüldüğü sektörde bu sayede kovanlar sistem sayesinde güvende oluyor.

Biga Bal Üreticileri Birliği yönetim kurulu üyesi de olan Nazmi Tunçman; “Bal üreticileri olarak zaman zaman yaşanan hırsızlık olaylarına karşı kurduğumuz kamera sistemi ile arılarımızı günün 24 saatinde canlı olarak izleyebiliyoruz. Bu sayede hem arılarımız güvende oluyor, hem de üreticiler olarak bizlerde rahat oluyoruz. Yaklaşık olarak 2.500TL civarında bir bütçe ile kurulabilen kamera sisteminin cep telefonumuza entegre edilmesiyle oluşan sistemde, gece görüş özelliği, ses ve ışıkla uzaktan müdahale, uzaktan kumandalı kamera, kayıt yapma özelliği ile bizlerin güvende olmasını sağlıyor. Daha çok kovanlarımızı uzak bölgelere götürdüğümüzde çok kullanışlı bir yöntem oluyor.” dedi. Bu sistemin daha fazla yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:www.bigakoyhaberleri.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu