Yerel

Taşoluk Sulaması 2. Kısım İnşaatı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Biga Kaymakamlığı tarafından DSİ Bölge Müdürlüğünce geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan, Biga’nın en büyük sulama projesi olan ve çalışmalarına başlanan Taşoluk Sulaması 2. Kısım İnşaatı ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında DSİ Bölge Müdürlüğü ve yüklenici firma tarafından bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya Biga Kaymakamı Mustafa Can, Çanakkale Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, DSİ Bölge Müdür Yrd., Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Muhtarlar, Siyasi Parti Temsilcileri, Ziraat Odası Başkanı M. Güray Ergün, sulama kooperatifleri ve birliklerinin başkanları katıldı.

Proje tamamlandığında Biga’da 96.000 dönüm tarım arazisi sulama imkanına kavuşacaktır.

Konu ile ilgili Biga Kaymakamlığı’ndan yapılan paylaşımda “Taşoluk sulama projesinin ilçemizde gerçekleşmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Çanakkale Valimiz sayın İlhami Aktaş’a, AK Parti Çanakkele Mv. ve Grup Bşk. Vek. sayın Bülent Turan’a, Milletvekilimiz sayın Jülide İskenderoğlu’na, DSİ Balıkesir Bölge Müdürlüğümüze sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.” Denildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu