Siyaset

Başkan Üzen Denetimlere Katıldı

Başkan S.Kaya Üzen, koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler ile ilgili denetlemeye katıldı.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, İçişleri Bakanlığının “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgesi kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken tedbirleri il denetleme kurulu ile birlikte yerinde denetledi.

Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen Koronavirüs tedbirlerini denetleme gezisinde Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Engin Kandemir, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Sevcan Elver ile Çanakkale Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü personelleri yer aldı.

Kipa AVM ve AVM’’de bulunan iş yerlerini ziyaret eden Başkan S.Kaya Üzen ve beraberindeki heyet, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek iş yerleri içerisindeki sosyal mesafe ve hijyen gibi konulara dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili vurgu yaptılar.
Esnafımız tarafından alınan tedbirlerin büyük bir titizlik ve hassasiyet içerisinde uygulandığından duyduğu memnuniyeti dile getiren İl pandemi kurulunda yer alan Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen “Esnafımızın, getirilen kurallara uymaları, uygulanan tedbirlerin kendi sağlıkları için gerekli olduğunu ve bu tedbirlerin hayati önemde olduğunun farkında olarak hareket etmeleri çok önemli. Şehrimizdeki kalabalıklaşmalar büyük oranla alışveriş ortamlarında olmakta. İş yeri sahiplerimizin alacakları tedbir ve müşterilerine yapacakları uyarılar kolluk kuvvetleri ve yetkililerin denetimleri kadar etkili olacaktır.” dedi.

Başkan S.Kaya Üzen ayrıca; ‘’Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulumuzun salgının seyrine göre aldığı ciddi aksiyonlar, pandemi sürecinde başarılı sonuçlara ulaşmamıza vesile oldu.

İçişleri Bakanlığımız; salgının topum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve yayılım hızını kontrol etme amacıyla adımlar atmaya devam ediyor. Açıklanan yeni tedbir ve denetim kararlarında, ikna edicilik ve caydırıcılık ilkelerine ağırlık verildiğini görüyoruz. Vatandaşlarımızın, üyelerimizin ve işletmecilerimizin bugün ve daha sonra alınacak kararları, yaptırım, ceza veya yasak korkusuyla değil kişisel ve toplum sağlığı adına uygulaması gerektiğini düşünüyorum.’’dedi.

Başkan Üzen vatandaşlarımızın yaptırımlardan ziyade sağlık konusunda kaygı duyması gerektiğine dikkat çekerek, “Endişemiz cezalardan önce sağlığımız olmalı” ifadelerini kullandı.

Bu süreçte bizlere destek oldukları için esnafımızın her birine ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu