Yerel

Atmaca’dan Yoğun Tempo

Bugün Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca sırasıyla Gerlengeç Köyünde Ahmet Dede’nin kavun hasadını, Gerlengeç Köyünde Rahim Alper’in domates hasadını, Bozlar Köyünde İsmail Sayın’ın silajlık mısır biçimini, Göktepe Köyünde İbrahim Pek’in çilek tarlasını, Göktepe Köyünde faaliyet gösteren Biga’da üretilen yaklaşık 1300 ton biberi işlenmek üzere alım yaparak dünyanın 25 ülkesine ihracat yapan Yakamoz Gıda firmasının alım yerini, Gemicikırı Köyünde Sadettin Arslan’ın biber tarlasını, Ağaköy’de Biga’da yaklaşık 750 dönüm acı biber eken ve ektiren Servet Tuna’yı ziyaret ederek ilçede üretilen farklı bitkisel ürünler üzerine istişarelerde bulunmuştur.

İlçe Müdürü Fevzi Atmaca akabinde Kaymaka Mustafa Can önderliğinde kurum amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile ilçe merkezi ve pazaryerinde maske, mesafe ve hijyen konularında denetime katılmıştır.

Zirai ekipler farklı sahalarda çeltik, fasulye, zeytin, biber ve silajlık mısır sahalarında kontrollerine devam etmektedirler. Tüfis çalışmaları kapsamında marketlerdeki güncel fiyatlar kaydedilmektedir.

Gıda denetim ekibi diğer kurumlar ile ortak oluşturulan komisyon denetimlerine devam etmektedirler.

Hayvan Sağlığı ekibi ilçede kurulan hayvan pazarında görevlerini icra etmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu