Yerel

Atmaca’dan Biga TMO’ya Ziyaret

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Toprak Mahsulleri Ofisi Biga Ajans Amirliği Müdürü Ali Çetin ile çeltik alımları üzerine görüşme gerçekleştirdi. Ajans Müdürü Ali Çetin, 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren üreticiler ile üreticilerin ortağı olduğu kooperatif veya birliklerden ÇKS Belgesi’nde belirtilen üretim miktarı kadar yapılacak çeltik alımlarında yeni fiyatlar uygulanacağını beyan etti.

“Hayvanlarınızın Kimliklerini (Pasaportlarını) Edevlet Üzerinden Alabilirsiniz”

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan bir başka açıklamada ise “edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerinden gerçek ve tüzel kişilerin İlçe Müdürlüğümüze şahsen başvuru yapmasına gerek olmadan doğrulanabilir hayvan pasaportunu dijital ortamdan alabileceklerdir. Bu çerçevede Hayvan pasaport ödemeleri sanal post üzerinden gerçekleşecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığının diğer sistemleriyle bütünleşmiş olacak şekilde tasarlanan bu sistemle hayvan pasaportu başvurusu yapmak isteyen kişiler, TC kimlik numaraları ile e-Devlet üzerinden doğrulanacak olup kimlik doğrulaması yapılmayan kişinin başvuru yapmasına izin verilmeyecektir.” denildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu