Siyaset

Akyıldırım’dan Ramazan Ayı Kutlama Mesajı

 İYİ Parti Yenice İlçe Başkanı Ali Galip Akyıldırım Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Akyıldırım mesajında;

“Tüm dünyayı etkileyen korona virüsü nedeniyle İçinde bulunduğumuz sıkıntılı bir süreç içerisinde her şeye rağmen heyecanını yaşadığımız mübarek Ramazan Ayına yeniden kavuşmanın heyecanını milletçe yaşamaktayız.

Sevginin ve hoşgörünün ve paylaşmanın simgesi olan mübarek Ramazan ayının tüm insanlığa hayırla vesile olmasını diliyorum.

 İster genel siyasette olsun isterse insani ilişkilerimizde olsun maddi ve manevi gücümüzü çevremizde ki yardıma muhtaç insanlar için harcayacağımız aydayız. Bu ayda göstereceğimiz birlik ve beraberlik davranışları ülkemiz için hayırlı olacaktır.

 Özellikle biz İYİ Partiye gönül vermiş olanlar her vesileyle ülkemiz insanının siyasi farklılıklarını büyük bir zenginlik, demokrasiyi de en büyük gücümüz saymaktayız.

Biz İYİ Partiye gönül verenler her vesileyle çatışma yerine uzlaşmayı, kutuplaşma yerine birlikte yaşamayı zorunlu kılan bir siyasi düşüncenin mensubu olmaktan da ayrıca mutluyuz. Diğer aylarda olduğu gibi bu mübarek ayda da her vesileyle birleştirici ve yapıcı çalışmaların içinde olacağız.

Başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in de üzerinde önemle durduğu gibi; siyasetçinin görevinin bölmek ve ayrıştırmak değil, birleştirmek ve uzlaştırmak olduğunu, siyasetçinin ülkeye ve millete huzur veren, güven aşılayan milletimizi ortak paydalarda birleştiren vasıflara sahip olması gerektiği ifadelerinin de bizim yol haritamız olduğunu da belirtmek istiyorum. Ramazan aynı da aynı duygu ve düşüncelerle yaşayacağız inşallah.

Değerli hemşerilerim;

Bizleri yine yeni bir Ramazan ayına kavuşturan Rabbimize şükürler olsun!

Elimizi vicdanımıza koyarak; açları doyurmanın, komşuluğa pencere açmanın ve hepimizin Allah’ın kulları olduğumuzun yürek sınamasındayız.

İstersek, kendi ruhumuza sığınırken, iyiliğin bütün kapılarını açabiliriz.

Hepimizde o yürekte var o niyette var.

Allah bizlere “seviniz” dediyse bizlerde ayırmadan, kayırmadan sevebiliriz.

Bu mübarek günde önemli olan yaptığımız ibadetlerin hayırlara vesile olmasıdır.

İstersek soframızın başköşesine her gün bir muhtacı oturtabiliriz. Sadece Yaratanımızın görmesi yeter.

İçinde bulunduğumuz ağır ekonomik şartlarda ülkemiz insanlarının geçimini düşünmek vicdanımızın sesi olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bizlere özgür bir vatanda ve bayrağımızın altında, minarelerimizden her gün beş vakit yükselen ezanlarımızı dinlememize, ibadetlerimizi özgür bir şekilde yapmamıza sebep olan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu topraklar için gençliklerinden vaz geçerek canlarını veren şehitlerimizi, Hakkın rahmetine kavuşmuş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, Çanakkaleli, Yeniceli hemşerilerimin ve Yüce Türk Milletinin, İslam Âleminin mübarek Ramazan ayını kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu