Yerel

81 İle Genelge…

Gelinen aşamada başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesinin, hastalığın yayılım hızının artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle; dün gerçekleştirilen ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısında 81 ili kapsayacak şu kararlar alındı:

81 ile genelge: Kafe ve restoranlarda müzik yayını yapılamayacak…

İçişleri Bakanı Soylu “Bu gece saat 00.00’dan itibaren 81 vilayette kafeterya, restoran gibi yerlerde hem canlı müzik, hem de kasetten müzik olmayacak. Genelgeyi valiliklere gönderdik. Derhal uygulanmaya başlayacak” dedi. Corona virüs önlemleri kapsamında gece yarısı müzik yayını yasağı geliyor. 

Ülke genelinde meskenler hariç tüm alanlarda maske takmak zorunlu tutuldu…

İçişleri Bakanı Soylu’nun 81 ile gönderildiğini açıkladığı genelgeyle ülke genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda alanlarda (kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar vb.) maske tutmak zorunlu tutuldu. Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı ile hazırlanan genelgenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla gönderildiği belirtildi.

Şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek…

Minibüs/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek. Bunların dışında kalan raylı sistem araçları (metro, tramvay vb.), metrobüsler ve koltuk kapasiteleri seyreltilmiş yada kaldırılmış otobüsler gibi ayakta yolcu taşıma ağırlıklı toplu ulaşım araçlarında ayakta alınabilecek yolcu sayısını belirtir tabela herkesin görebileceği şekilde asılacak ve ayaktaki yolcuların durabileceği yerler fiziki olarak işaretlenmek suretiyle; fiziki mesafe kurallarına uygun  şekilde hangi sayıda ayakta yolcu alınabileceği il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları tarafından tespit edilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu