Yerel

Çanakkale Belediye Meclisinde Corona Çıktı

3 Eylül 2020 günü yapılan Çanakkale Belediye Meclis toplantısında meclis üyelerinden birinde Corona Virüsü çıkması nedeniyle, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dahil, meclis üyeleri, müdür, şef ve gazetecilerin tamamı karantinaya alınıyor!

Çanakkale Belediye Meclis üyesi CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen’de Corona Virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Geçtiğimiz hafta sonu Burhaniye’de katıldığı bir düğünden kaptığı tahmin edilen Erdal Gezen’in daha sonra 3 Eylül 2020 tarihinde düzenlenen Çanakkale Belediye Meclis toplantısına katılmıştı. Bu toplantının ardından Corona Virüs belirtileri artan Erdal Gezen’e test yapıldığı öğrenildi.

Erdal Gezen’in testinin pozitif çıkması sonucu Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü Filyasyon ekipleri Erdal Gezen’in temas ettiği tüm kişileri takibe almaya başladığını öğrenildi. Belediye Meclis toplantısına katılan Meclis üyelerinin yanı sıra, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan yardımcıları, müdürler, şefler ve toplantıyı takip eden tüm basın mensupları tek tek aranmaya başlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Maalesef iddialar doğru, üzücü bir durumla karşı karşıyayız. CHP’li arkadaşımızın Burhaniye’de katıldığı bir düğünde kaptığı tahmin ediliyor. Ardından da meclis toplantısına katıldı. Burada temas ettiği ve aynı ortamda bulunan herkesi Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri tedbiren karantinaya alacaklar. Ben dün tesadüfen test yaptırmıştım, testimin sonucu negatif çıkmıştı. Ama yine de kuluçka evresini düşünerek önümüzdeki Salı gününe kadar hepimizi eve gönderecekler ve takip altında tutulacağız” dedi.

CHP’li Erdal Gezen’in belediyede temas ettiği çalışanlar dahil herkes için fililasyon ekipleri çalışma başlatırken; Erdal Gezen’in bu hafta sonu da evinde misafirlerine kokteyl verdiği öğrenildi. Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü ekipleri virüsün yayılması ihtimaline karşılık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu