SporYerel

Zeki, Çevik, Ahlaklı ve Centilmen

Futbolda çok insanlar vardır futbolculuk, antrenörlük, hakemlik, yöneticilik vs. görevler yapmıştır. On parmağında on marifet derler ya işte öyle bir insandan bahsedeceğiz adı Selahattin Sezen.

Biga Kayapınar Köyünde başlayan yaşamını birçok alanda kullanan ve olağanüstü sevilen bir insandır ve sevmeyen yok gibidir. Yardımsever, uyumlu ve centilmen bir kişidir. Kısaca spor hayatına göz atalım…

Selahattin Sezen bu günlerde yaş haddinden hem işinden hem de sportif çalışmalarından emekli olmuş ancak o yinede çalışmalarına devam ediyor. Futbolculuk hayatına Gönen Meslek Lisesinde başlayarak Yeniçiftlik Ecespor, Biga Adaspor ve Keşanspor’da olarak 10 yıl futbol oynamıştır. Belki de Adaspor’un ilk dış transferlerindendir. Daha sonra futbol hakemliğine geçmiş beş yılı profesyonel olmak üzere on yılda hakemlik yapmıştır. Edirne İl Hakem Kurulunda iki dönem TFF adına görev yapmıştır. 2008 yılında kurumsal oyunlarda 50 yaş üzeri 5km koşusunda Türkiye ikinciliği bulunmaktadır. Daha sonra TFF’de gözlemci ve hakem hocalığını, 13 yılı profesyonel liglerde olmak üzere 25 yıl sürdürmüş ve yaş (65) haddinden bu yıl görevini noktalamıştır. Biga tarihinde bir Bigalı olarak aktif olarak 35 yıl ile en uzun süre görev yapan kişidir. 

Selahattin hoca kendine belirlediği sloganı “Yaşlan ama paslanma” ile halen aktif spor hayatına devam etmektedir. 4 yılda iki defa Türkiye Şampiyonu, bir ikincilik bir de üçüncülük dereceleri bulunan ve 2017 yılında kurulan Biga Veteranlar takımının kurucularından olup en yaşlı futbolcusudur. Ne mutlu Bigalı böyle güzel bir insanın bulunmasına, Biga Çarşamba Postası Gazetesi olarak Selahattin Sezen hocamıza sağlıklı ve bol sporlu bir hayat diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu