Yerel

Yerli Karakılçık Buğdayı Üreticiyle Buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı tarafından üretilen Yerli Karakılçık Buğdayı üreticiyle buluştu.

CHP Biga İlçe Başkanlığı; 21 Kasım 2021 tarihinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Mutluay’ın katılımları ile Biga Belediyesi Meclis Üyesi Alper Şen tarafından tahsis edilen alanda 200kg ‘’Yerli Karakılçık Buğday’ının’’ ekimini gerçekleştirmişti.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından tahsis edilen buğdaylar, hasat edildi ve CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk aracılığı ile üreticiyle buluştu.

Geçtiğimiz günlerde Elmalı Köyü’nde gerçekleşen etkinlikle Karakılçık Buğday’ı çiftçilere dağıtılırken, Biga Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Alper Şen’in yanı sıra Hakan Arslantürk, İl Genel Meclisi Üyeleri Levent İrez, Hakkı Sezen ve İlçe Yöneticilerinden Cemal Mantar, Barış Çetin ve Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı ve 2014-2019 dönemi Biga Belediye Meclis Üyesi Levent Özcan da yer aldı.

Ekmekten çorba yapımına bir çok alanda vatandaşın elini bir nebze de olsa rahatlatacak olan Karakılçık Buğday, çiftçinin emeği ile yakın zamanda tüketici ile buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu