Yerel

“Yeni Neslin Mimarları Olan Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir mesaj yayımladı.

Mesajı ise şöyle “Geleceğimizi şekillendiren, en önemli bilgilerle bizleri donatan, öğrettikleriyle bizi hayata hazırlayan sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlu olsun. Bir toplumun gelişmesi, ilerlemesi ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması ancak eğitimle ve öğretmenle mümkündür. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.”demiştir.

Öğretmenlik aşkla ortaya konan sevgi işidir. Mutlu yarınların inşaasında çabası olan öğretmenlerdir. Aydınlık Türkiye’nin çağdaş bireylerini, adil fertlerini yetiştiren öğretmenlerdir. Modern ve yenilikçi bir gençliğin yetişmesinde azami gayret gösterenler öğretmenlerdir. En zor şartlarda bile ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartmak için çabalayan öğretmenlerimize minnettarız.

Yeni nesillerin mimarı öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarız. Eğitim ordumuzun kıymetli neferlerinin bu özel gününü avukatlar olarak tebrik ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu